'Nihal Atsız' ismi İBB Meclisi'nde kriz yarattı

Adı İstanbul Maltepe'de parka verilen büyük Türkçü Nihal Atsız için Millet İttifakı'nda görüş ayrılığı ortaya çıktığı iddia edildi

'Nihal Atsız' ismi İBB Meclisi'nde kriz yarattı

CiddiGazete- Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer, İsmi İstanbul Maltepe'de parka verilen büyük Türkçü Nihal Atsız'ın CHP’de kriz yarattığını iddia etti.

"CHP İBB’de, Nihal Atsız’ın isminin Maltepe’de bir çocuk parkına verilmesi 'Millet İttifakı'nda sorun oldu" diye yazan Yalçın Bayer, süreci köşesinde şöyle anlattı:

"CHP’li Maltepe Belediye Başkanlığı’na, Tunceli kökenli İYİ Partili bir üye Turgut Özal Bulvarı’nda yer alan isimsiz bir parka H. Nihal Atsız adının verilmesini önerdi. Belediye Başkanı Ali Kılıç “Böyle bir isim Maltepe’de olamaz” diyerek karşı çıkıyor. Ancak teklif bu kez büyükşehire geliyor. CHP grubunda sert tartışmalar oluyor, bazı üyeler “İYİ Parti’ye ayıp olur” diyorlar. İBB’nin tecrübeli meclis üyesi Hasan Gökpınar, bu isme şiddetle karşı çıkıyor. Grupta 25’e yakın üye de öneriye karşı olduklarını açıklarken, sonuçta grup kararı alındığından öneri meclis genel kurulunda oybirliğiyle kabul edildi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun şimdiye kadar 10’a yakın kararı veto ettiğini göz önüne alan karşıt görüşlü CHP’liler bu kararın veto edilmesini istiyorlar.

Bu arada bazı CHP’liler de ilçe meclisinde reddedilen bir kararın İBB CHP grubunda kabul edilmesinin garip bir durumun ortaya çıkmasına neden olduğunu belirterek şu yorumu yaptılar:

Ne yazık ki CHP, CHP’ye karşı geldi..."

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 00:52
YORUM EKLE