O fotoğraftaki isme kritik görev

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile fotoğraf çektiren AKP'li 12 isimden beşi, 24 Haziran seçimlerinde vekil olarak seçilmişti. O fotoğroftaki bir isme daha parti içinde kritik görev verildi

O fotoğraftaki isme kritik görev

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Dış İlişkiler Başkan Yardımcılarını belirledi. Buna göre AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine 24., 25. ve 26. Dönem Van Milletvekili Burhan Kayatürk, 23. ve 24. Dönem Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Meryem Göka, 27. Dönem Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, AK Parti Yedek MKYK Üyesi Emre Ete, 22. ve 23. Dönem Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya getirildi.

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine getirilen isimler arasında yer alan AK Parti eski milletvekili Afif Demirkıran dikkati çekti. Demirkıran, daha önce Pensilvanya'ya giderek FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’le görüşen 12 AK Partili vekil arasında yer almıştı. O fotoğrafta yer alan 5 isim ise 24 Haziran seçimleriyle birlikte yeniden Meclis'e girmişti.

YORUM EKLE