O partide olağanüstü kurultay kararı

Adı, eski başbakanlardan Tansu Çiller ile anılan Aydınlık Demokrasi Partisi, olağanüstü kurultay kararı aldı. ADP, 26 Mart'ta yeni başkanını seçecek

O partide olağanüstü kurultay kararı

CiddiGazete- İsmi eski başbakanlardan Tansu Çiller ile anılan Aydınlık Demokrasi Partisi, olağanüstü kurultay kararı aldı.

3 Ağustos 2021'de kurulan Aydınlık Demokrasi Partisi'nin genel başkanı Salih Önel, Tansu Çiller'e yaptığı ziyaretin ardından, 21 Şubat 2022 tarihinde genel başkanlıktan ve parti üyeliğinden istifa etti.

Aydınlık Demokrasi Partisi Genel Başkanı Erkan Deniz ve Tansu Çiller...

ADP'nin 3 Mart'ta yapılan GİK toplantısında, genel başkanlığa Erkan Deniz getirildi.

Aydınlık Demokrasi Partisi, 26 Mart'ta yapılacak olağanüstü kurultayda yeni başkanını seçecek. Salih Önel'in istifasının ardından, yapılacak olağanüstü kurultayda Tansu Çiller'in genel başkan olacağı iddia edilmişti.

162 KAYITLI ÜYESİ VAR

ADP'nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki sicil dosyasında, 2 Mart 2022 tarihi itibariyle 162 kayıtlı üyesi olduğu ve 27 isme il başkanlığı kurması için görev yazısı verdiği görüldü.

Tansu Çiller'in başkanlığa aday olup olmayacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Siyasete girmek için nabız yoklayan Çiller'in ismi DYP ile de anılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 01:24
YORUM EKLE