O vekillere kapıyı gösterdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısı öncesinde partilileri toplayarak çok sert uyarıda bulundu. Akşener, secde eder gibi eğilip Bahçeli'nin elini öpen, ellerine yapışan Koray Aydın, Dursun Müsavat Dervişoğlu ve Hayati Arkaz'a kapıyı gösterdi

O vekillere kapıyı gösterdi

CİDDİGAZETE

Meclis’te yapılan dünkü yemin töreninde Devlet Bahçeli’ye ilgi gösterenleri çok sert ifadelerle uyaran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizim ilkelerimize uyacak olanlar kalsınlar. Uymayacaklar derhal gitsinler" dedi.

Bahçeli, yemin öncesi MHP sıralarına doğru yürürken İYİ Parti’ye ayrılan bölümden geçti. Bu sırada bazı İYİ Partililer ayağa kalktı, Bahçeli ayağa kalkan İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik’in de aralarında olduğu bazı vekillerle tokalaştı. İYİ Partili 62 yaşındaki İstanbul 3. bölge, 3. sıra milletvekili Hayati Arkaz, diğer vekillerin arasından sıyrılarak secde eder gibi eğilip zorla Bahçeli’nin elini öptü. Akşener’in bu görüntülere tepkisi ise çok sert oldu.

Partililere konuşan Akşener tepkisini şöyle dile getirdi:

“Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize FETÖ’cü, ipsiz-sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlar yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İYİ Parti’yi terk etsin.”

Geldiği ilk günden beri, "Truva atı" olduğu yönende söylentiler dolaşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da Devlet Bahçeli'yi şaşırtan bir şekilde ellerine sarılmış ve bir süre sohbet etmişti.

Daha önceki yıllarda da Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'un dirseğiyle vurarak itelemeye çalışmasına rağmen zorla Bahçeli'nin elini öpen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dursun Musavat Dervişoğlu da eski alışkanlıklarından vazgeçmeyerek, dün secdeye eğilir gibi eğilip Devlet Bahçeli'nin ellerine sarılmıştı. Bu görüntüler İYİ Partilileri ve Genel Başkan Meral Akşener'i adeta çıldırttı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 15:20
YORUM EKLE