Oğuzhan Asiltürk'e tepki yağdı

Temel Karamollaoğlu'nu "devirmek" için kongre operasyonu yapmaya hazırlanan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı 86 yaşındaki Oğuzhan Asiltürk'e partiler büyük tepki gösterdi

Oğuzhan Asiltürk'e tepki yağdı

CiddiGazete- Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile sık sık görüşmesiyle gündeme gelen Oğuzhan Asiltürk, kongreyi işaret ederek liste hazırlayacağını duyurdu.

TEPKİLER BAŞLADI

Asiltürk, "Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin" ifadelerini kullanırken, Milli Görüş içinden sert tepki geldi.

YİK'E ÇİZİK Mİ GELDİ

Asiltürk'ün açıklamalarına partinin sözcüsü Birol Aydın "Saadet Partisi’nin yetkili kurulları ve karar organları bellidir" hatırlatması yaparak "Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır. Partimizin karar organları olan Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu üyelerimiz de teşkilat mensuplarımızın tamamı da bu süreçlerin nasıl işlediğini iyi bilmektedir" şeklinde konuştu.

Aydın'ın parti adına yaptığı açıklamada "Yüksek İstişare Kurulu"nun sayılmaması da dikkat çekti.

BU TARİHİ SÜREÇTE...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seçim Ve Hukuk İşleri Başkanı Bülent Kaya da "Ülkemizin ve coğrafyamızın geçmekte olduğu bu tarihi süreçte Saadet Partisi var olan bütün enerjisini ülkenin sorunlarını çözmek ve kararlı duruşunu güçlendirmek için kullanacaktır" ifadelerini kullandı.

KAMALAK: YANLIŞ İŞLER

Saadet Partisi'nin eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da, Twitter hesabından "Yanlış işler..." mesajını paylaştı ve Asiltürk-Erdoğan görüşmeleri ardından verdiği "Vebali büyük olanla ittifak olmaz" mesajını da yeniden paylaştı.

"TRUVA ATI"

Mustafa Kamalak'ın eşi avukat Zübeyde Kamalak ise Asiltürk'ü truva atına benzeterek çok sert tepki gösterdi. Zübeyde Kamalak, YİK'in 1 yıldır toplanmadığını da öne sürerek "Allah cehennemine en kısa sürede kavuştursun da Saadet'i AKP'nin günahlarına katamasın. Ne sıfatla, bizlerin adına hareket ediyor? Sen kimsin, kim oluyorsun kendi kendini YİK başkanı yapmış. 1 yıldır YİK toplanmıyor. İstişare kurulu başkanı istişaresiz sırf egosuyla Saadet'i kirletiyor" dedi.

ASİLTÜRK KONUŞTU

Tepkilerin ardından Asiltürk, 53 maddelik çıkışının kavga amacıyla olmadığını belirtti. Asiltürk "Bu yazı bir parti içi çalışmadır. Arkadaşlarla partinin daha iyi ve güçlü olabilmesi için yapılan değerlendirmelerdir. Asla bir münakaşa amacı yoktur. Münakaşa olsun istemem. Kongre çağrısı yapmadım. Kongre için parti kendisi karar verir" ifadelerini kullandı.

Asiltürk, Karamollaoğlu'nun çalışmadan haberi olduğunu da öne sürerek "Nasıl haberi yok, ben çalışmayı kendisine gönderdim" ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN CEVAP

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey'i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" dedi.

“Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?" sorusuna ise Karamollaoğlu, "Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum" diye cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 13:18
YORUM EKLE