Ordu'yu karıştıran jet tahliye

Ordu'da önceki gün FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderilen Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Fevzi ve Fatsa Ticaret Borsası eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Yerebasmaz, 24 saat içerisinde tahliye edildi

Ordu'yu karıştıran jet tahliye

CiddiGazete- Odatv'de yer alan habere göre; Ordu'da önceki gün FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderilen Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Fevzi ve Fatsa Ticaret Borsası eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Yerebasmaz, dün akşam saatlerinde tahliye edildi.

Ordu'da, Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi ile odanın eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Yerebasmaz ile odada çalışan iki kişi gözaltına alındı. Fatsa Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Ali Feyzi ve Hulusi Yerebasmaz, "terör örgütüne maddi destek sağladıkları" iddiasıyla tutuklandı. Avukatların itirazı üzerine Hulusi Yerebasmaz ve Ali Feyzi daha sonra tahliye edildi.

İddia o ki:

2014'te FETÖ'nün para kasası Bank Asya’ya Fatsa Ticaret Borsası'nın 2 milyon 600 bin TL parasını yatırdığı için, Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladıkları rapor gereğince ve Ticaret Başkanlığı'nın suç duyurusu üzerine açılan soruşturmada tutuklanmıştı iki isim.

SORALIM...

İddialar çok ağırdı. Gelin görün ki, bir günde jet tahliye haberi geldi.

Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Fevzi'nin ve Hulusi Yerebasmaz’ın bu kadar hızlı tahliye edilmesi dikkate değerdi.

FETÖ Borsası iddiaları dahi gündeme geldi.

Soralım: Acaba, MHP Ordu Milletcekili Cemal Enginyurt'un Fatsa Başsavcılığı'na ve mahkemeye baskı yaptığı iddiası doğru muydu?

Cemal Enginyurt'un, FETÖ operasyonunda gözaltına alınan isimlerle, "iş ortaklığı" hiç oldu mu?

ORDU'DA NELER OLUYOR

Öte yandan, söz konusu tahliye, başka bir tartışmayı daha hatırlattı.

FETÖ yargı örgütlenmesinin kilit isimlerinden savcı Zekeriya Öz’ün yurtdışına kaçışında Fatsa önemli bir rol üstlenmişti.

Öz’ün kaçmadan önce 2 gece Fatsa’da saklandığı iddia edilmişti.

Gazeteci yazar Soner Yalçın da, 10 Aralık 2019 tarihli yazısında, dikkat çeken bir konuya değinmiş ve "Ordu'da neler oluyor" diye sormuştu.

Soner Yalçın'ın o yazısının ilgili kısmı şu şekildeydi:

"FETÖ yargı örgütlenmesinin kilit isimleri savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Artvin üzerinden yurt dışına kaçtığı biliniyor...

Bu kaçış güzergâhının İstanbul ve Ordu ayağı isim ve adresleriyle ayrıntılı sorgulandı mı?

Öz ve Kara, Ordu'da nerelerde kaç gün saklandı?

Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, firari Zekeriya Öz'e yardım eden kişinin önce tutuklandığını, ancak bu kişinin daha sonra serbest kaldığını açıkladı! ‘Zekeriya Öz'ün kaçışına imkân sağlayan biri bayan üç kişi daha örgüt üyeliğinden aranıyor. Bu üç kişinin de Amerika'ya kaçtığı tespit edildi.’

Karşımızda yine gizemli bir ‘Adil Öksüz kaçış vakası’ var!

Bu kaçışların Ordu ayağı hep göz ardı mı edildi? Örneğin sınıra belediyenin aracıyla mı götürüldüler? Kamera kayıtları TEDES niçin yok edildi?”

Sahi... Ordu AKP Belediye Başkanı (eski hakim) Enver Yılmaz neden görevden alındı? Ordu eski milletvekili-Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı İhsan Şener, savcılarının kaçışında Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın yardım ettiğini söyledi mi?

FETÖ, Ordu'da hâlâ güçlü mü?

AKP içinde, eski yönetim ile yeni yönetim -Yeni Ordu Spor-Ordu Spor gibi- her konuda kavga ediyor. Korumalar sille tokat birbirine giriyor…

Ordu'da neler oluyor?"

MHP'Lİ ENGİNYURT SAHİP ÇIKTI

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyada yayımladığı açıklamasıyla Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Fevzi ve Hulusi Yerebasmaz’a sahip çıktı.

Cemal Enginyurt, şu mesajı paylaştı:

“Oda tv, yine alçakça şahsımı hedef almış, Fetöcülere sahip çıktı demiş. Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali FEVZİ ve Hulusi YEREBASMAZ, MHP yöneticisi şerefli birer Ülkücüdür. Fetöcü hainlerle bir tutulamaz, aynı kefeye konulamaz. FETÖCÜLERİN düşmanıdırlar. Oda tv yi mahkemeye veriyorum.”

İşte o mesaj:

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 22:19
YORUM EKLE