Osman 'dayılarına' sevgi seli!

Kılıçdaroğlu'na saldırarak yumruk atan "inek hırsızlığından sabıkalı" Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra köyüne döndü. Sarıgün'ün evi ziyaretçi akınına uğrarken, bazıları elini öperek hatıra fotoğrafı çektirdi

CİDDİGAZETE

Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi'nde 21 Nisan Pazar günü şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğramış, saldırganlardan Osman Sarıgün CHP Genel Başkanı'na yumruk atmıştı.

Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği tespit edilmiş, 1989-90 yıllarında Ankara Merkez Cezaevi'nde "inek hırsızlığı"ndan hapis yatmış olan Osman Sarıgün'ün de aralarında bulunduğu dokuz kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden üçü savcılık tarafından serbest bırakılırken, beşi ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün'ün ise gözaltı süresi uzatılmıştı. Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından dün Çubuk Adliyesi'ne getirilmiş savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Mahkeme ise Sarıgün’ü, adli kontrol hükümleri uygulayarak serbest bırakmıştı.

Serbest bırakıldıktan sonra Akkuzulu Mahallesi'ndeki evine dönen ve "tebrikleri" kabul eden Sarıgün, ziyaretçi akınına uğradı. Bazı ziyaretçiler, 1989-90 yılları arasında "inek hırsızlığı"ndan Ankara Merkez Cezaevi'nde yatmış olan, şoförlük yaptığı işinden de üç ay önce hırsızlık yaptığı gerekçesiyle atılan Sarıgün’ün elini öperek hatıra fotoğrafı çekti.

AKP'DEN MESAJ: YİĞİTLERİMİZİ YEDİRMEYİZ!

AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Osman Sarıgün'ün tahliyesi için, "Hainler ile bir oldunuz, milletimizin kudsiyeti ile alay edercesine sofralarında kaşık salladınız. Şehit acısı ile verilen tepkiye, genel merkezinizde terör destekçilerinin ziyaretleri ile karşılık verdiniz. Siz haininize sahip çıkarken, Biz yiğitlerimizi size yedirmeyiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER