Osman Öcalan terörist değil mi?

Dışişleri Bakanlığı, BM'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki sözde SDG'ye komutanlık eden PKK terörist ile üyelerin bilgisi dışında bir araya gelerek "eylem planı" imzalamasını şiddetle kınadı! TRT'nin bir başka terörist Osman Öcalan'ı TV'ye çıkarmasıyla bugünkü tavır çelişki oluşturdu

Osman Öcalan terörist değil mi?

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklar ve Silahlı Çatışma Özel Temsilcisi Virginia Gamba'nın, PKK teröristi "Ferhat Abdi Şahin" ile BM'nin Cenevre Ofisi'nde üyelerin bilgisi dışında bir araya gelerek anlaşma imzalamasının şiddetle kınandığı bildirildi.

BM'DE YPG/PKK SKANDALI

Açıklamada, "Gamba'nın terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki sözde SDG'ye komutanlık eden PKK teröristi 'Ferhat Abdi Şahin' ile BM'nin Cenevre Ofisi'nde üyelerin bilgisi dışında bir araya gelerek 'Eylem Planı' imzalaması, BM adına son derece vahim bir gelişmedir, şiddetle kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

ELİ KANLI TERÖRİST MUHATAP ALINDI

Türkiye'nin, söz konusu gelişme üzerine BM makamları nezdinde derhal gerekli girişimlerde bulunduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terörle mücadelede ön sırada bulunması gereken BM'nin, bir terör örgütüyle anlaşma yapması hiçbir şekilde izah edilemez. Bu durum aynı zamanda BM'nin terörizmle ilgili aldığı kararların bizzat BM tarafından açık bir ihlalidir."

BM'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin çocuklara karşı zorla silah altına alma dahil en ağır insancıl ve uluslararası hukuk suçlarını işlediğini teyit etmesinin, terör örgütünün sicilinin bir kere daha gözler önüne serilmesi bakımından önemli olduğuna işaret edilen açıklamada, "Ancak BM'nin bu sorunu çözmek için eli kanlı terör örgütünü muhatap alması asla kabul edilemez." değerlendirmesinde bulunuldu.

BM, TÖRENLE İMZA ATMIŞTI

BM, "SDG" ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK ile "bünyesindeki çocuk savaşçıları bırakması" için resmi törenle anlaşma imzalamıştı.

BM'den yapılan açıklamada, "SDG'nin, bu anlaşmayla çocukları savaşçı olarak kullanmamayı, bünyesindeki kız ve erkek çocuklarını belirleyerek ayırmayı ve bu konuda önlemler almayı taahhüt ettiği" bildirilmişti.

BM raporuna göre, YPG/PKK, 2016'da bünyesinde 46 çocuk savaşçı bulundururken, bu sayı 2017'de yaklaşık 5 kat artarak 224'e çıkmıştı.

OSMAN ÖCALAN TERÖRİST DEĞİL Mİ?

BM'nin terör örgütünü muhatap kabul etmesine tepki gösterilirken, TRT, İstanbul seçimleri öncesi Cumhur İttifakı'na oy getirmesi için Apo'nun asker katili kardeşi, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ı ekranlara çıkarmıştı.

YORUM EKLE