Oya Akgönenç vefat etti!

Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nde milletvekilliği yapan, Saadet Partisi Genel Başkan eski yardımcısı Prof. Dr. Oya Akgönenç hayatını kaybetti

Oya Akgönenç vefat etti!

Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara eski Milletvekili Prof. Dr. Oya Akgönenç vefat etti. Açıklama, Saadet Partisi basın bürosundan geldi. Yapılan açıklamada, Akgönenç’in özel bir hastanede pankreas kanseri tedavisi gördüğü ve bu akşam hayatını kaybettiği belirtildi.

OYA AKGÖNENÇ KİMDİR?

Oya Akgönenç Muğisuddin, (d. 11 Ocak 1939, İzmir, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1962) ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. The American University Washington DC. Uluslararası İlişkiler Bölümünde Master ve Doktora yapmıştır. The American University, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliği, Prodüktivite Merkezi Uzmanlığı, Dünya Bankası Kalkınma Uzmanlığı, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyeliği ile XXI. Dönem Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nden Ankara Milletvekilliği yapmıştır.

Aynı zamanda Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesidir. Evli ve 2 Çocuk annesidir. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesidir. 2009 yılında "Türkiye’nin AB Stratejisi" adlı bir kitabı yayınlanmıştır. Millî Gazete’de yazıları yayımlanıyor. Ayrıca Ufuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanıdır.

Türkiye’nin ilk 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen kadındır.

YORUM EKLE