Özdağ'a 'neden yayınladın' hakareti!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun göçmenlerin suç oranını açıkladığı ancak daha sonra sildiği videoyu paylaştı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Özdağ'a hakaret içeren ifadeyle cevap verdi

CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'deki göçmenlerin yaşanan asayiş olaylarının yüzde 2'sine değil, yüzde 50'sine karıştığını dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu yöndeki ifadelerinin yer aldığı videonun, Anadolu Ajansı ile bakanlığın ve kendisinin sosyal medya hesaplarından silindiğini ifade eden Özdağ, "Saray hükümetinin YPG ile mücadele edemediğini" belirtti. Özdağ, "Aksi halde YPG Başkanı'nın karısının dayısı Ankara'da hangi ofiste ne zamandan beri çalışıyor, hangi kişilerle görüşüyor, kimlerle iş yapıyor, bir terör örgütüyle bağlantılı olmasına rağmen Ankara'da bir buçuk senedir varlığına neden tahammül ediliyor?" diye sordu.

Özdağ, Şam rejimi ile görüşülmesi ve göçmenlerin ülkelerine dönmelerinin sağlanması gerektiğini de ifade etti.

"DEMEK Kİ YÜZDE 2 DEĞİLMİŞ"

Zafer Partisi Genel Başkanı, Soylu'nun, "Türkiye'deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler" şeklindeki ifadesinin yer aldığı bir videoyu da basın toplatısında medya mensuplarına izletti. Özdağ, şöyle konuştu: "Demek ki yüzde 2 değilmiş. Bu konuşmanın yayımlanmasının ardından, yayımlanan bütün kanallardan sildirildi. Türkiye'deki asayiş olaylarının göçmenler nedeniyle iki katına çıktığını söylüyor" dedi.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI'NDAN HAKARET

Özdağ, Süleyman Soylu'nun suça karışan sığınmacıların oranlarını verdiği videoyu, sosyal medya hesabından da "Sığınmacıların Türk halkından gizlenen suç oranlarını bilmek istiyor musunuz? İşte gerçek rakamlar" diyerek yayımladı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da Özdağ'ın tweetini alıntılayarak, "İfadeyi istediği gibi anlamaya çalışan karanlık

İçişleri Bakanımızın kastettiği;

Yabancıların karıştığı asayiş olaylarının oranı, vatandaşlarımızın karıştıklarının yarısı kadar

Yabancıların karıştığı asayiş olaylarının da yarısı kendi aralarında yaşanan olaylar

Devamı videoda" diyerek paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 11:42
YORUM EKLE