Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya ayar!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, suriyelilersuriyeye.com’un hazırladığı videoda, Türkiye’de kayıtlı ve kayıtlı olmayan Suriyeli sayısının 2040’daki senaryosunu anlattı. Sonrası ilginç...

CİDDİGAZETE

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, suriyelilersuriyeye.com’un hazırladığı videoda, Türkiye’de kayıtlı ve kayıtlı olmayan Suriyeli sayısının 2040’daki senaryosunu anlattı.

Ümit Özdağ, 2019 yılında Türkiye’de 3.8 milyon kayıtlı Suriyelinin bulunduğunu, 2040 yılında bu sayının tahmini olarak 7.46 milyonu bulacağını ifade etti. Özdağ ayrıca kayıtlı olmayanlarla birlikte Suriyeli sayısının 5.3 milyon olduğunu 2040 yılında toplam Suriyeli sayısının 10.4 milyon olacağını belirtti. Özdağ, bu sayıyla beraber Türkiye’de her on kişiden birinin Suriyeli olacağını ifade etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ümit Özdağ’ın Twitter’dan paylaştığı bu videoya tepki gösterdi. Göç İdaresi, Özdağ’a verdiği yanıtta, verilen sayıların ve tahminlerin gerçeği yansıtmadığını ve Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN SERT CEVAP

Ümit Özdağ, Göç İdaresi'nin cevabına, "Siz bürokratlar önce devlet terbiyesini öğrenin ve aradan çekilin konuyu siyaset konuşsun. Ama siyasetçi benim karşıma çıkmak yerine bürokratların arkasına sığınıyor ise ortaya böyle zavallı tehditler çıkıyor. Hiç durmayın suç duyurusunda bulunun" diye karşılık verdi.

Daha Türkiye'ye kimin girdiğini kimin çıktığını bilmeyen Göç İdaresi benim verdiğim rakamların doğru olmadığını söylüyor" diyen Özdağ, Manavgat Kaymakamlığı tarafından kaydı bulunmayan Suriyeli için Göç İdaresi'ne yazılan dilekçeyi paylaştı.

Öte yandan Ümit Özdağ, pazar günü Suriye sınırına giderek incelemelerde bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 18:38
YORUM EKLE