Özgür Özel'den Bahçeli'ye sert cevap

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, baro başkanlarını hedef alan Devlet Bahçeli'ye çok sert tepki gösterdi

Özgür Özel'den Bahçeli'ye sert cevap

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında baro başkanlarını hedef alan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'ye tepki göstererek, "Allah kimseyi baro değil de baron ziyareti yapanlardan yapmasın. Türkiye kimlerin cezaevinde baronları ziyaret ettiğini görmüştür. Barolara karşı kullanılan bu özensiz, bu iftiracı, bu fevkalade küfürbaz dili de kınadığımızı ifade etmek istiyoruz. Baronların değil baroların yanında durmak gururumuzdur" dedi.

Devlet Bahçeli, çoklu baro düzenlemesine karşı TBMM önünde toplanan baro başkanlarını hedef alarak, "Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır" demişti.

CHP'li Özgür Özel, yaptığı basın toplantısında Bahçeli'ye tepki gösterdi. Özel şunları söyledi:

"Devlet Bahçeli’nin barolara söylediği ağır sözler var. Bizim milletvekillerimiz baroları ziyarete gidiyor. Memleketlerinde de gittiler, şimdide gidiyorlar, bundan sonrada gidecekler. Allah kimseyi baro değil de baron ziyaret edenlerden yapmasın. Baro ziyaretinin izahı var seçmene ama baron ziyaretinin yok.

Cumhur ittifakının bir tarafı Zindaşti denen baronu serbest bırakılmaktan dolayı artık hakkında iddianame olan, hakkında dava açılan bir cumhurbaşkanı yardımcısını taşımaktadır.

Diğer taraftan da Türkiye kimlerin cezaevinde baronları ziyaret ettiğini görmüştür. O yüzden barolara dünya kadar söz söyleyip onlara dünya kadar hakaret etmek kendi siyaset yaptığı o baro mensuplarına da hakarettir.

Barolara karşı kullanılan bu özensiz, bu iftiracı, bu fevkalade küfürbaz dili de kınadığımızı ifade etmek istiyoruz. Baronların değil baroların yanında durmak gururumuzdur."

"ŞİDDET TEHDİDİ"

"Bizim ne sarı yeleklilerden ne de başkasından beklentimiz yok. CHP olarak biz bunları ilk seçimde alaşağı ediyoruz zaten. 'Sarı yelekliler', 'Denerlerse pişman olurlar'; bu, Anayasada yazan bir hakkın kullanılmasına karşı bir başka şiddet tehdididir.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 21:03
YORUM EKLE