Paramount Otel Albayrak'a geçti!

Gazeteci Seher Yaşayacak, Paramount Otel'in işletmesinin bakanlık onayı ile AKP'ye yakın işadamlarından Kazım Albayrak'a geçtiğini iddia etti

Paramount Otel Albayrak'a geçti!

CiddiGazete- Suç örgütü lideri Sedat Peker, yayımladığı videolarda, Bodrum'da lüks otellerde tatil yapan isimlerle ilgili iddialarda bulunmuştu.

Peker, iddiaların arasında en çok konuşulanlardan biri olan Paramount Otel'e, kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz tarafından el konulduğunu ileri sürmüştü.

Çok sayıda ünlü ile siyasiyi de "misafir" ettiği öne sürülen Paramount Otel'in Korkmaz'ın yurtdışına firarı sonrası yeni işletmecisinin kim olduğuna ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci Seher Yaşayacak, Paramount Otel'in işletmesinin bakanlık onayı ile Kazım Albayrak'a geçtiğini öne sürdü.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, otelin 2 Mart tarihinde el değiştirdiğini belirten Seher Sultan, Be Premium Oteli işleten Free Petrol Ürünleri’nin Paramount Otel işletmesini aldığını iddia etti.

Seher Yaşayacak, iddiasını şöyle açıkladı:

Paramount Otel'in yeni işletmecisi hakkında en doğru bilgiyi vermek için uzun zamandır araştırma yapıyordum. 2 Mart 2021 itibariyle Be Premium Otel'i işleten şirket. Free Petrol Ürünleri. Bu şirketi hiç duymadınız ama sahibini tanıyorsunuz. Kazım Albayrak.

Yenişafak Gazetesi'ni bünyesinde bulunduran Albayrak Yayın Holding AŞ'nin hissedarı Kazım Albayrak. 7 Eylül 2020'de Gaziosmanpaşa'da Platform Turizm'e ait adreste Free Petrol Ürünleri LTD. ŞTİ'yi kuruyor. 2 Mart 2021'de Bodrum Şube'de Paramount Otel'in adresine şube açıyor.

Free Petrol Ürünleri, Orman Bakanlığı'na oteli işletmek için izin başvurusunda bulunuyor. Hadi gelin en başa saralım. Biz Paramount Oteli en son Şaban Kayıkçı'nın şirketi Duja Be Premium olarak biliyorduk. Şaban Kayıkçı bir açıklama yaparak, Oteli 1 Şubat 2021'de kira sözleşmesi

Artık kendilerinde olmadığını belirtti. Resmî belgelere bakarak yeni şirketi bulabilirsiniz dedi. Bende uzun uğraşlar sonucu Free Petrol Ürünleri şirketine ve Bakanlık'tan onay için başvuru iznine kadar ulaştım.

Bir kavram karmaşasına izin vermemek için Paramount Otel’in devlet arazisini 49 yıllığına kiralayan şirket ayrı. Oteli işletmek için kurulan şirket ayrı. Özetlersem devletin kiracısının kiracısı oluyor.

Bakanlık tabii ki oteli işletecek şirkete de izin vermek için başvurulacak en yetkili merciidir.

Kazım Albayrak'ın şirketi Free Petrol Ürünleri, Gaziosmanpaşa adresinde. Şirketin 485 bin TL'lik hisse payı Kazım Albayrak'a, 15 bin TL'lik hisse payı ise Osman Tellioğlu'na ait.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 24 Mart 2021'de bir inceleme raporu hazırlayarak Bakanlık’a onaya gönderiyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefer
Sefer - 4 hafta Önce

HOKUS POKUS ABRA KA DABRA.. SONUNDA SARAYIN HAVUZUNA DÜŞTÜ BİR ADIM SONRA TÜRGEVE VE OKÇUKAR VAKFINA GEÇER