banner476

Polisten MHP'yi karıştıran operasyon

Antalya polisinin öncesi gün MHP'lilere yaptığı operasyonda 4 kişi tutuklandı. Operasyonun devam ettiği saatlerde genel merkez, il başkanından istifasını istedi

Polisten MHP'yi karıştıran operasyon

CİDDİGAZETE

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy’un görevden alınmasına neden olduğu iddia edilen operasyonda iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, dört kişi tutuklandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin önceki gün yaptığı operasyonda MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Sezgin, ülkü Ocakları eski il başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu ve polis emeklisi babası M. Küreşoğlu’nun da aralarında bulunduğu altı kişi gözaltına alındı.

KOM Şube tarafından yapılan operasyonun silah kaçakçılığıyla ilgili olduğu bildirildi.

Alperen Küreşoğlu ve babası serbest bırakılırken, MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Sezgin ve üç kişi tutuklandı.

İŞTE O AN!- Mustafa Aksoy, bu telefon görüşmesinden sonra istifa ettiğini duyurdu.

'SAĞLIK SORUNLARI'NI GEREKÇE GÖSTERDİ!

Kulislere yansıyan bilgilere göre; MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy’un görevden alındığı gün operasyonla ilgili ifadesine başvuruldu. Emniyet Müdürlüğü’ne çağırılan Aksoy ifade verip Korkuteli Belediyesi’nin düzenlediği aşure etkinliğine katıldığı esnada, MHP genel merkezi tarafından arandı ve hemen istifa etmesi istendi. Mustafa Aksoy da gelen talimatla, "sağlık" nedenlerini öne sürdüğü bir istifa metniyle görevden ayrıldığını duyurdu. Aksoy'un yerine İl Başkan Yardımcısı Hilmi Durgun atandı.

Gözaltı yapıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Antalya Ülkü Ocakları eski başkanı Alperen Küreşoğlu da 30 Temmuz’da genel merkezden gelen bir telefon sonrasında istifa etmiş ve yerini Çağlar Yavuz’a bırakmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER