Provokasyonda gözcü yeğen çıktı!

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı'na dün gece molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Gözaltına alınan faillerden biri, partinin ilçe yöneticisinin yeğeni çıktı

Provokasyonda gözcü yeğen çıktı!

CiddiGazete- Saat 21.00 sıralarında içeride parti çalışanları varken gerçekleştirilen saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırı anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntülerde yüzü açık bir saldırganın önüne geldiği AKP binasına elindeki molotof kokteylini attıktan sonra hızla uzaklaştığı görüldü.

Güvenlik kamerası görüntüleri üzerinde yapılan incelemelerde, saldırgan M.E. ile ona gözcülük yaptığı belirlenen Ş.B., polisleri tarafından gözaltına alındı.

SALDIRGAN İLÇE YÖNETİCİSİNİN YEĞENİ

Ş.B'nin, halen AKP ilçe yönetiminde olan Ali Barin'in yeğeni olduğu öğrenildi.

BU İLK DEĞİL

Hani'de benzer bir olay 2020 yılının Aralık ayında da yaşandı. AKP'li olan husumetli iki aile arasında sokakta silahlı kavga yaşandı. Üç kişinin yaralandığı saldırıda AKP binasına da pompalı tüfekle ateş açıldı. Saldırı sonrası polislerce 3 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bu kişilerden birinin AKP ilçe yöneticisi Zeki Uçak’ın yeğeni olduğu ortaya çıktı.

HDP SALDIRISIYLA BAĞLANTILANDIRILMIŞTI

AKP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, olayla ile ilgili yaptığı açıklamada, saldırının HDP İzmir İl Başkanlığı binasına yapılan ve Deniz Poyraz'ın katledildiği saldırı ile bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Aydın, "Dün İzmir HDP İl binasına yönelik yapılan iğrenç saldırının bir benzeri, bu gece Diyarbakır'ımızda AK Parti Hani İlçe teşkilatımızın binasına yönelik olarak yapılmaya çalışıldı. İçeride bulunan kardeşlerimizin şans eseri yara almadan kurtulabildiği bu iğrenç saldırıyı, tıpkı dün yapılan saldırıda olduğu gibi; AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak lanetliyoruz" dedi.

AKP'li Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale de "Yeniden nifak tohumu ekmek isteyen karanlık güçler, halkımızın huzurunu bozamayacak ve emellerine ulaşamayacaktır. Saldırıyı lanetliyorum" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un aralarında bulunduğu siyasetçiler de verdikleri mesajlarda saldırıya tepki gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 11:42
YORUM EKLE