'Pudra şekeri' dedi serbest kaldı!

Lüks araçta kokain kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıkan AKP'li Kürşat Ayvatoğlu, "Kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik" dedi; serbest bırakıldı!

'Pudra şekeri' dedi serbest kaldı!

CiddiGazete- Lüks aracında uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın AKP Genel Merkezi'ndeki çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

İfadesinde kokain kullandığını reddeden Ayvatoğlu, "Kokain değil pudra şekeriydi. Şaka yapıyorduk" dedi.

26 Mart’ta gözaltına alınan ve AKP Genel Merkezi’ndeki işinden atılan Kürşat Ayvatoğlu, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün Ankara Adliyesi'nde hakim karşısına çıkartıldı. Soruşturma savcısı tarafından ifadesi alınan Ayvatoğlu, adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edildi.

HAFTA BİR KEZ KARAKOLA UĞRAYACAK

Nöbetçi hakimlik, Ayvatoğlu'na haftada bir karakola imza vermesi ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

KOKAİN DEĞİL, PUDRA ŞEKERİYMİŞ!

Kürşat Ayvatoğlu, ifadesinde kokain çektiği iddialarını reddederek, şaka amaçlı "pudra şekeri" çektiklerini öne sürdü. Ayvatoğlu'nun ilginç ifadesi şöyle:

Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan beyaz gömlekli kişi benim. Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu'da benim haberim olmadan çekilmiş.

Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim çocukluk arkadaşım D.O. isimli şahıstır.

Yine arka koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.'dir.

Bu iki arkadaşım da Kastamonu'da ikamet eder. Görüntülerdeki benim. Burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir. Bu madde pudra şekeridir.

PUDRA ŞEKERİ ÇEKİP EĞLENİYORLARMIŞ!

Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk.

Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik.

Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikardır. Ben kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 03:12
YORUM EKLE