Rahmi Turan: Pişmanım!

Muharrem İnce'nin Külliye'de Erdoğan'la görüştüğünü iddia eden yazısıyla Türkiye'de siyaset gündemini değiştiren Rahmi Turan, "Yanlış yapmış olabilirim; pişmanım, özür dilerim" dedi

Rahmi Turan: Pişmanım!

CiddiGazete

Sözcü Gazetesi Başyazarı Rahmi Turan'ın, bir CHP'linin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü iddia eden yazısı, Türkiye'de siyaset gündemini değiştirdi.

Rahmi Turan baskılar karşısında, her kesimin merak ettiği o CHP'linin ismini açıkladı. Turan, haber kaynağından edindiği bilgiye göre, Külliye'de Erdoğan'la görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etti.

Gece yarısı sözcü.com'da açıklanan "Muharrem İnce" isminden sonra bu kez kamuoyu, haber kaynağını merak etmeye başladı.

CANLI YAYINA BAĞLANDI

Göz tedavisi için gittiği Londra'dan Habertürk'teki canlı yayına telefonla bağlanan Rahmi Turan özetle, "Ben de yanlış yapmış olabilirim. Haber kaynağıma güvendiğim için yanılmışım. Zamanı geldiğinde hesaplaşırız. Yanlış yapmış olabilirim; pişmanım, özür dilerim" dedi.

Haberi bir gazeteciden aldığını söyleyen Rahmi Turan, kaynağını belki ileride açıklayabileceğini belirtti.

Rahmi Turan'ın canlı bağlantısından sonra Uğur Dündar da canlı yayına katıldı. Dündar, aynı haberin kendisine de geldiğini ancak belgesiz olduğu için yazmadığını söyledi. Dündar, olayın kurgu olduğunu, CHP'ye kumpas kurulduğunu ancak bu operasyonun "Saray"da yapılmadığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze Aksunar
Gamze Aksunar - 1 yıl Önce

Işte Ugur Dündar farkı boşuna dürüst gazeteci ödülü verilmiyor.

Hüseyin DİNÇ
Hüseyin DİNÇ - 1 yıl Önce

Özrün kabahatinden büyük. Kimsenin hata yapma lüksü yok.

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Başar  Erçel
Başar Erçel - 1 yıl Önce

Bundan sonra Sözcü gazetesi benim için yok hükmündedir değil okumak evime dahi sokmayacağım bu satilmis adamı kovmadıkça