Rahşan Ecevit eşinin yanına defnedilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahşan Ecevit'in eşi Bülent Ecevit'in yanına defnedilme talebine olumlu cevap verdi. Cenaze töreni yarın yapılacak

Rahşan Ecevit eşinin yanına defnedilecek
banner693

CiddiGazete- Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, dün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede, hayatını kaybetmişti.

BÜLENT ECEVİT’İN YANINA DEFNEDİLECEK- Rahşan Ecevit yarın devlet mezarlığında Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek. Konuyla ilgili talep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi ve Erdoğan, defin işlemleri için talimat verdi. Rahşan Ecevit'in cenaze töreni yarın Kocatepe Camii'nde yapılacak.

“BÜLENT ECEVİT'İN YANINA DEFNEDİLMEK İSTERDİ”- DSP Genel Başkanı Önder Aksakal basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Rahşan Ecevit'in yanına defnedilmeyi istediğini söylemişti.Aksakal, “Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit bir sevgi timsaliydi. Türk siyasetine sevgiyi aşılayan iki insandı. Toprakta da beraber yatmayı arzu ederlerdi. Bülent Ecevit rahmetli olduğunda özel bir mezar yeri hazırlanmıştı. Ancak sayın Başbakanımızın Devlet Mezarlığı'na defnedilmesi öngörülmüştü. Biz de sayın Cumhurbaşkanımıza Rahşan Ecevit'in bu son arzusunu ilettik. Aynı yerde yatabilmeleri için kendilerinden önemle destek bekliyoruz. Bu bir insani yaklaşımdır. Bu bir Bakanlar Kurulu kararı gerektiriyor. Eğer uygun görülürse ki uygun görülmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER