Rasim Arı'ya 'Edebinle istifa et' dediler

Nevşehir Belediye Başkanlığı'nın ardından AKP'den de istifa eden Rasim Arı'nın iddialarına halefi Mehmet Savran ilginç iddialarla cevap verdi

Rasim Arı'ya 'Edebinle istifa et' dediler

CiddiGazete- Nevşehir Belediye Başkanlığı'nın ardından AKP'den istifa eden Rasim Arı, "şehir siyasetini" suçlayan ifadeler kullanmıştı. Rasim Arı'nın iddialarına, yerine Nevşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Savran cevap verdi.

Savran, Arı'nın "sürüldükleri" iddiasında bulunduğu personelden ikisinin yardım kolilerini araçlarına taşıdıkları için ceza aldığını söyledi. Savran, Arı'nın özel hayatı nedeniyle AKP Genel Merkezi'ne çağrılarak, "Rezil olma, edebinle istifa et" denildiğini iddia etti.

İsmail Saymaz'a konuşan Savran, "Bahsettiği dört kişiden ikisi yardım kolilerini kendi araçlarına aktarırken yakalandı. Disiplin cezası aldılar. Ben onları 112'de itfaiye çağrılarına bakmaları için yönlendirdim. Orada da aksaklıklara neden oldukları için temizlikte görevlendirdim. İstifa ettiler.

'Yardımcım' diye bahsettiği kişi, başkan olduğumda dedi ki 'Üç ay yardımcılık yaparsam hak kaybına uğramam' dedi. 'Hayhay' dedim. Şimdi uzman olarak imar müdürlüğünde çalışıyor. Kendisinden önceki başkanın yolsuzluklarının üzerine gittiği için baskı gördüğü ve saldırıya uğradığı iddiası da mesnetsiz. Çünkü ilgili dosya 2018'de, Rasim Bey başkan olmamışken açılmış. Müfettiş incelemeleri devam ediyor. Müdahil olmamız mümkün değil" dedi.

"YASAK AŞKINA ÖDEME YAPIYORMUŞ"

"O halde istifanın gerçek nedeni nedir?" sorusuna ise Savran, "Genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın bir tasarrufu. Bahsedilen sebepleri bire bir görmedim. Bir kadına gönderildiği söylenen dekontları gördüm. Bir kadınla ilişkisi varmış. Kadın, bunu tehdit etmiş. Bu da açık etmesin diye ona ödeme yapmış. Onunla ilgili bir dekont gördüm sosyal medyada. Sanırım, 10 bin TL. Ama daha büyük miktarlar olduğu söyleniyor. Ben görmedim ve bilmiyorum. Bir de kadınla ses kaydı yayınlandı.

Bakın, ben beyin cerrahıyım. Rasim Bey istifa ettikten sonra da siyasi çalkantıyı en aza indirecek isim olarak görüldüğüm için teklif edildim. Görevden kaçmadım. Rasim Bey'i yerinden etmek gibi bir tavrım olmaz. Kaldı ki onun belediye meclis üyesi olarak seçildim.

Çok usta bir oyuncu, çok usta bir yalancı. Bunları söylemek zorundayım. Beni bile kandırdı. Başkan olduktan sonra gördüklerim, bu süreçte yaptıkları... Onun 21 ayda yaptığının kat kat fazlasını yaptım. Şu mesajı vermeye çalıştım; Bu değişiklik şehrimize zarar vermedi, hizmeti aksatmadı" sözleriyle cevap verdi.

"EDEBİNLE İSTİFA ET" DEDİLER

Savran'ın açıklamalarının devamı şu şekilde: AK Parti de iki vekilimiz de ona yönelik hiçbir açıklamada bulunmadı. Kendisi sosyal medyada, toplantılarda beni ve Mustafa Açıkgöz vekilimizi hedef alıyor. Şöyle bir algıyı oluşturmaya çalıştı: Şehir siyaseti beni bitirdi, yukarıya şikayet etti, hiç suçum yok. Yanlış. Bizzat Genel Merkez'den çağrıldı, "Edebinle istifa et" dediler. O asılsız iddialarla insanları suçlayarak, kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Çok yanlış yolda.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 23:09
YORUM EKLE