Rasim Ozan Kütahyalı'ya iş bulundu!

Boşnaklara hakaret eden ve hapis cezası alan Rasim Ozan Kütahyalı, son dönemde yanıltıcı haberleriyle ünlenen Güneş'te yazmaya başladı

Rasim Ozan Kütahyalı'ya iş bulundu!

CiddiGazete- Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve edep dışı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine hükümete yakın Sabah Gazetesi dahi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkardı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve hükümet yetkililerinden de Kütahyalı’ya tepki geldi.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Mahkeme, Kütahyalı’ya "halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezası verdi ve iyi hal indirimi uygulamadı. Duruşmalara katılmayan sanık Rasim Ozan Kütahyalı için davanın avukatları, Boşnak halkına olduğu gibi Türk örfüne de saygısının olmadığını söyledi.

Ayrıca MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da ROK'a çok sert tepki gösterdi.

Bütün bu olaylar çabuk unutuldu. Rasim Ozan Kütahyalı, hükümete yakın Güneş'te yazar olarak işe başladı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın ilk yazısı bugün Türk Medya bünyesindeki Güneş’in sitesinde yayımlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 10:00
YORUM EKLE