Ravza Kavakçı İBB personeli çıktı!

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın, milletvekili seçilmesinden sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Metro İstanbul A.Ş. personel listesindeki kadrosu devam etti. AKP'li vekile belediyenin kaç lira maaş verdiği de ortaya çıktı

Ravza Kavakçı İBB personeli çıktı!

CİDDİGAZETE

Belediyelerde eş, dost, akraba istihdamı iktidar ve muhalefet partilerinde tartışmalara yol açarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelen son bir haber “yok artık” dedirtti.

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı’nın halen İBB iştiraki olan Metro A.Ş. kadrosunda yer aldığı görüldü. Cumhuriyet’ten Miyase İlknur’un haberine göre; Metro AŞ’nin Tasarım Hizmetleri Müdürlüğü’nde 2669 sicil numarasıyla tasarım mühendisi olarak personel listesinde görünen Kavakçı’nın kıdem durumu, maaşı ve Iban numarası yazılı.

Personel listesine göre kök ücreti 3 bin 340 lira olan Kavakçı’nın bin 169 lira görev tazminatı, 120 lira kıdem ücreti ve 167 lira da eğitim tazminatı aldığı yazılı.

Toplamda aldığı maaş tutarı 4 bin 796 lira olan Kavakçı’nın işten ayrılış tarihi halen boş olduğuna ve Iban numarası halen kayıtlarda olduğuna göre diğer personelle birlikte maaşının da otomatik olarak yattığı belirlendi.

SAP adı verilen personel listesinde de adı görülen Kavakçı’nın, Metro AŞ sitesinde de resimli kimlik kaydı halen yer alıyor. Personel listesinde ayrılan personelin işten hangi tarihte ve hangi nedenle ayrıldığı tek tek yazılırken, Kavakçı’nın ayrılış tarihi ise boş bulunuyor.

AİLE BOYU DEVLETE ÇÖKTÜLER

Kavakçı ailesinden birçok kişi halen bürokraside ve siyasette üst düzey kadrolarda görev yapıyor. Eski milletvekili Merve Kavakçı, büyükelçi olarak atanırken, Ravza Kavakçı Kan halen AKP İstanbul Milletvekili. Mariam ve Gülhan Kavakçı Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevini sürdürürken, Erva Kavakçı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje direktörü olarak çalışıyor. Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü, Elif Kavakçı ise Emine Erdoğan’ın moda tasarımcılığını yapıyor.

- Mariam Kavakçı, halen Cumhurbaşkanlığı'nda danışman olarak görev yapıyor...

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 15:01
YORUM EKLE