Rektör dediğin böyle olacak!

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın'ın makam koltuğuna oturması ve rektörün de konuşurken ayağa kalkması tepkilere neden oldu

Rektör dediğin böyle olacak!

CiddiGazete- AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindekiler ile Gaziantep Üniversitesi'ne ziyarette bulundu. Kurtulmuş'un rektör koltuğunda oturması ve rektör Arif Özaydın'ın da ayakta durması dikkat çekti.

Ziyaret esnasında Kurtulmuş'un rektör koltuğuna oturduğu ve rektörün ayakta durduğu görüntüleri sosyal medyada paylaşan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Ak Parti Milletvekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Üniversitesi Rektörü'nün koltuğuna oturmuş.

Rektör bey de ayakta dikiliyor.

Rektör dediğin böyle olacak. @NumanKurtulmus yakışmışsın koltuğa, yaparsa Ak Parti yapar.

Durmak yok, yola devam" ifadelerini kullandı.

Cemal Enginyurt, MHP milletvekili olduğu dönemde hemşehrisi Numan Kurtulmuş ile kavgalı olduğu için konuşmuyordu.

KENDİSİNİ VEKALETEN DEKAN OLARAK ATADI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, kendisini Güzel Sanatlar Fakültesi'ne vekâleten dekan olarak atamasıyla gündeme gelmişti.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ın ataması, 24 Eylül 2020 tarihinde yapılmış; Özaydın, dekanlık görevi için üniversitede profesör bulunmadığını savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 04:11
YORUM EKLE