Rifat Serdaroğlu gözaltına alındı

Sağlık ve Devlet Bakanı eski Bakanı, Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla gözaltına alındı

Rifat Serdaroğlu gözaltına alındı

CiddiGazete- Doğru Parti Genel Başkanı ve eski Bakan Rifat Serdaroğlu, Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı. İzmir'den Ankara'ya gelirken havalimanının VIP çıkışında gözaltına alınan Serdaroğlu, "Cumhurbaşkanı’na hakaret" gerekçesiyle savcılıkta ifade veriyor.

Sağlık ve Devlet eski Bakanı Serdaroğlu, Çeşme 1’nci Asliye Ceza Mahkemesi'nin "Cumhurbaşkanı’na hakaret" iddiası ile başlattığı soruşturma gerekçesiyle gözaltına alındı.

Karakola götürülen Serdaroğlu ardından Çubuk Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Havalimanında polisin üstünü aramak istemesine itiraz eden Serdaroğlu, "Ben terörist değilim" dedi ve kendisine "Sen" diyerek hitap eden polise tepki gösterdi.

"Bana sen diye hitap edemezsin. Ben bu ülkede bakanlık yaptım. Benim çocuğun yaşındasın. Siz diye hitap edeceksin" dedi.

Doğru Parti'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Doğru Parti Genel Başkanı Sayın Rifat Serdaroğlu, Ankara seyahati esnasında Esenboğa Havalimanı’nda 'cumhurbaşkanına hakaret' sebebiyle açılan davada, apronda Emniyet güçleri tarafından ifadesi alınmak üzere Çubuk Savcılığı’na götürülmüştür" denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 11:53
YORUM EKLE