Sadece eşini işe soktu; İyi Parti'yi karıştırdı

İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, 500 başvuru arasında sadece eşini İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işe sokunca yönetimdeki altı kişi istifa etti

Sadece eşini işe soktu; İyi Parti'yi karıştırdı

CiddiGazete- İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, iddiaya göre 500 iş başvurusu arasından sadece eşini İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yerleştirdi.

Duruma tepki gösteren altı ilçe yöneticisi istifasını verdi.

İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar'ın eşi Filiz Erbaşaran Tatar'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlaması ilçe teşkilatını karıştırdı.

6 YÖNETİCİ İSTİFA ETTİ

İlçe Başkanı Coşkun Tatar'a tepki gösteren 6 ilçe yöneticisi istifa kararı aldı.

İyi Parti Konak İlçe Başkan Yardımcıları Mesut Yankın, Arif Alançay, Ömer Türkay, Mehmet Demirhan ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Ramize Akyazıcı ve Mehmet Akyüz toplu şekilde istifa etti.

"MAĞDUR KİŞİLER VARKEN EŞİNİ BELEDİYEDE İŞE YERLEŞTİRDİ"

İyi Partili üyelerin istifa dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: "İyi Parti ilçe yönetimine katılarak ülkümüzü ve ülkümüzün bize aşıladığı hizmet anlayışından faydalı olmak istedik. Fakat belli bir süre sonra İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar’ın sorumsuzca yönetim anlayışı ve etrafında kümelenen menfaat odakları birkaç kişinin haricinde hiçbir yöneticiye haber vermeden programsızca keyfi ilçe yönetme anlayışı ile bir sürü usulsüzlüğe bulaştığını öğrendik.

En son 500'ün üzerinde iş başvurusu, işe daha çok ihtiyacı olan mağdur kişiler varken eşini belediyede işe yerleştirdiğini öğrendik. Ayrıca kulağımıza gelen bazı şaibeli işleri ve bu sorumsuzca davranışları konuşmak ve tartışmak istedik.

WHATSAPP GRUBUNDAN ÇIKARDI

Fakat kendisi bizleri hem WhatsApp grubundan çıkararak hem de bilgi vermeden ilçe toplantıları yapmaya, yönetim kurulu üyelerini aleyhimize kışkırtmak yoluyla usulsüzlüklerini örtmeye çalıştığını öğrendik.

İL BAŞKANI SESSİZ KALDI

Bu sorunları İl Başkanına bilgi olarak aktarmamıza rağmen Coşkun Tatar'ın bu keyfi ve sorumsuzca yönetimi devam etti. İl Başkanı da bu duruma göz yumarak kendisine sahip çıktı. İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ı kınayarak İyi Parti Konak İlçe Yönetim Kurulu üyeliklerimizden istifa ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 20:45
YORUM EKLE