Sakarya'da AKP’den esnafa 1 liralık destek!

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı, esnafa bir mektupla beraber “siftah parası” olarak 1 TL dağıttı

Sakarya'da AKP’den esnafa 1 liralık destek!

CiddiGazete- AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı, dün, esnafa “siftah parası” olarak 1 lira dağıttı. Esnafın tepkisini toplayan olay, sosyal medyada gündem oldu.

1 TL ile birlikte esnaflara dağıtılan ve AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı imzalı mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

“Bir maldan yapılan ilk satış, günün ilk alışverişi. Günün ilk satışından kazanılan ve günün devamında bereket getirdiğine inanılan paradır.

Geleneğimizde ‘siftah parası' olarak ve unutulmaya yüz tutmuş bu değerimizi Ak Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı olarak siz değerli esnafımıza bu sabah yeniden yaşatmayı hedefliyoruz.

Gününüz bereketli, kazancınız daima helal yoldan olsun.”

“ÖNCE ASKIDA EKMEK, ŞİMDİ 1 LİRALIK SİFTAH”

Duruma tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Önce askıda ekmek, şimdi 1 liralık siftah. Sakarya'nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları esnafa ‘'siftah parası'' olarak 1 TL dağıttı. Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 23:15
YORUM EKLE