Saldırgan, Soylu'yu yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına bir yalanlama da Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün'den geldi

Saldırgan, Soylu'yu yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik kuvvetlerine bilgi verilmediğini iddia ederek adeta CHP'yi suçlar dilde bir açıklama yapmıştı. Dün yapılan bu açıklamaya CHP'den jet cevap gelmişti. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da şehit cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili konuşarak, "Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılımı öncesinde güvenlik kuvvetlerine bilgi verildi" demişti.

Soylu'nun bir iddiası daha yalanlandı.

Soylu, saldırganın şehidin "hısmı" olduğunu söylemişti

Konuşmasının bir bölümünde Kılıçdaroğlu’nu da suçlayan Süleyman Soylu, “Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda, olayın dışarıdan gelen bir provokasyondan kaynaklandığını tespit edemedik. Ayrıca Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişinin şehidin hısımı ve köylüsü olduğunu tespit ettik.” demişti.

Kılıçdaroğlu’na saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 9 kişiden 8’i serbest bırakıldı. CHP Genel Başkanı'na yumruk atan Osman Sarıgün ise hala gözaltında.

Sarıgün: Şehit Yener Kırıkcı ile hiçbir bağım yoktur

Sarıgün alınan ifadesinde, Soylu’nun iddiasını yalandı. Saldırgan Osman Sarıgün şu ifadeleri kullandı: “Şehit Yener Kırıkcı ile bir bağım yoktur. Ben Akkuzulu Mahallesi’ne vardığımda cenaze namazı kılınmıştı. Kılıçdaroğlu’na doğru yüksek sesle ‘Yuh’ diyerek bağırmaya başladım. Ben bağırırken yanımda bulunan H.Ç, D.K. ve A.O.’ da bağırmaya başladı. Top arabasının arkasına doğru yaklaştık. Protestolar ve Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak yapılan yuhalamalar ve PKK destekçisi olduğuna dair yapılan söylemler beni etkiledi. Ve kalabalıkta Kılıçdaroğlu'nu karşımda görünce sinirlerime hâkim olmayarak, sadece bir kez yumruk attım. Sonra kalabalık beni uzaklaştırdı."

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER