Şamil Tayyar’dan Perinçek açıklaması

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Şamil Tayyar, “Ayrılışımı Perinçek twitine bağlayanlar oldu. Hiç ilgisi yok” ifadelerini kullandı

Şamil Tayyar’dan Perinçek açıklaması

CiddiGazete- Eski AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, partisinin Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesi ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

İstifasını Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili attığı bir mesaja bağlayanları eleştiren Tayyar, “Ayrılışımı Perinçek twitine bağlayanlar oldu. Hiç ilgisi yok. Tuhaf olan; Perinçek grubunun aynı teraneyi çalması, bırakın beni, hükümeti yönettiklerini pervasızca söylemesi, üstelik bize yakın kanallarda itibar görmesi. Sorunun AK Parti açısından sorguya muhtaç yanı burası” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şamil Tayyar, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in adını vererek yaptığı paylaşımda, “Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var” dedikten kısa bir süre sonra görevden ayrıldığını ve gazeteciliğe döneceğini açıklamıştı.

Sosyal medyada Tayyar’ın ayrılışının Perinçek ile ilgili sözleri nedeniyle ilgili olduğu öne sürülmüştü.

YORUM EKLE