Sancak: Ruslarla uzaya çıkacağız!

Moskova'da Rus televizyonu RBK'ya röportaj veren AKP MKYK Üyesi Ethem Sancak, "Bayraktar'ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk. Rusya ile müttefikiz. S-500 yapacağız, uzaya çıkacağız" dedi

Sancak: Ruslarla uzaya çıkacağız!

CiddiGazete- Geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi'nden bir heyetle Rusya'nın başkenti Moskova'ya giden AKP MKYK Üyesi Ethem Sancak, Rus televizyonu RBK'ya bir röportaj verdi.

Türkiye'nin NATO üyeliğinin geçmişten gelen bir ayıp olduğunu savunan Sancak, "Rusya Ukrayna meselesinde ana suçlu NATO'dur. NATO geçmişten gelen kanserdir, urdur. Teröristleri destekleyen, 2016'da darbeye kalkışan da NATO'dur. Yaptırımlara katılmayacağız çünkü Rusya düşerse Türkiye bölünür, Türkiye düşerse de Rusya için aynı şey geçerli" dedi

"BAYRAKTARLARIN BÖYLE KULLANILACAĞINI BİLMİYORDUK"

Ukrayna ordusu tarafından etkin bir biçimde kullanılan Bayraktar TB2 tipi SİHA'larla ilgili de konuşan Sancak şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan Zelenski'nin ilgisini bu tarafa doğru çekmeye çalıştı, hala çalışıyor. Bayraktar'ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk. Rusya ile müttefikiz. S-500 yapacağız, uzaya çıkacağız. İki gündür Moskova'dayım, 10-20 yıllık stratejik ilişkiler geliştiriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2022, 12:13
YORUM EKLE