Saray'dan 4. 'Kavakçı' çıktı

Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı, kardeşi Ravza, kızı Mariam derken, yeğen Erva da Cumhurbaşkanlığı personeli çıktı

Saray'dan 4. 'Kavakçı' çıktı

Kavakçı ailesine ilişkin son dönemdeki gelişmeler ilgiyle takip edilmeye başlandı...

Merve Kavakçı, 1999 yılında Meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve ABD vatandaşı olduğu için Milletvekilliği düşürülmüştü. Akit Gazetesi'nde de yazı yazan Merve Kavakçı’nın, 2017 yılında Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanması da tepkilere neden olmuştu.

Merve Kavakçı 1988 yılında Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Bu evlilikten Fatma Gülham ve Mariam isminde iki kızı oldu. Kavakçı, Ali Ahmad Abushanab çifti 1993 yılında boşandı.

İKİ KIZI DA CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI

Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atandığı Resmi Gazete'de duyurulmuştu.

Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a danışman olarak atanması tartışmalara neden olurken, Merve Kavakçı’nın diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıkmıştı.

YEĞENİ DE CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN ÇIKTI

Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan ise AKP İstanbul Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Merve Kavakçı’nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan’ın kızının adı ise Erva Kan

Merve Kavakçı’nın yeğeni olan Erva Kan’ın, “linkedin” isimli kariyer paylaşım sitesindeki profili de dikkat çekiyor. Çünkü Erva Kan profilinde, “Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi/Proje Direktörü” olarak çalıştığını belirtiyor. Erva Kan, Aralık 2017 yılından bu yana Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje Direktörü olarak çalıştığını profilinde ifade ediyor.

KAVAKÇI-GRAHAM FULLER YAKINLIĞI

Malezya/Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı, 1999 yılında Meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve ABD vatandaşı olduğu için milletvekilliği düşürülmüştü. Merve Kavakçı’nın adı, Türkiye'de bir dönem CIA istasyon şefliği de yapmış olan Graham Fuller’le de yan yana anılmıştı. Fuller ile pek çok panele birlikte katılan Kavakçı, yine onunla birlikte ABD yönetimine hitaben yazılmış pek çok açık mektuba imza da atmıştı.

Erva Kan’ın dedesi, Merve ve Ravza Kavakçı’nın babası, Yeni Akit yazarı Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın geçen yıl FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e ilişkin yazısı tepkilere neden olmuştu. Dede Kavakçı köşesinde, "Gülen özür dilesin, tevbe etsin son günlerini Türkiye'de geçirsin" diye yazmıştı.

Kaynak: Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 21:43
YORUM EKLE