SBK canlı yayına bağlandı

Hakkındaki "kara para" soruşturma nedeniyle yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş'in İsmail Saymaz'ın sorularını cevapladığı programa telefonla katıldı

SBK canlı yayına bağlandı

CiddiGazete- SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş'in İsmail Saymaz'ın sorularını cevapladığı Halk TV'deki programa katıldı.

Veyis Ateş'in reddettiği telefon görüşmesini yaptıklarını söyleyen Korkmaz, "Ateş 10 milyon euro istedi" iddiasında bulundu

Korkmaz'ın açıklamaları şöyle:

''Bu konunun bu noktaya gelmesi beni rahatsız etti. İnsanlarda utanma duygusu olduğunu düşündüğüm için önce bunu Veyis Beyin çalıştığı kurumda çalışan biri ile paylaştım.

Ateş, benim aradığımı söyledi. Kendisi beni hukukçu bir arkadaşım üzerinden ulaşmaya çalışmış. Bende Veyis Bey ile konuştuğumda bana yardımcı olabileceğini söyledi. Ben de zor durumda olduğumu söyledi. O da beni anladığını bana yardım edebileceğini söyledi. Birileri ile görüşeceğini söyledi.

Görüşmesini gerçekleştirdikten sonra bana söyledi. Önce bir konuda anlaşalım, eğer Veyis Bey bu konuşmayı yapmadığını söylüyorsa ben de konuşmayı kanıtlayamıyorsam, yarın ilk uçakla THY ile Türkiye'ye gelmeye şeref sözü veriyorum.

Dönüş yolundayken beni aradı, bir klik ve lobinin bana bunu yaptığını, lobiye bu konuyu çözmek için aracı olduğunu, istedikleri meblağı vermem gerektiğini, bu meblağı sorduğumda 10 milyon euro dediklerini, bunu açık açık kendisi söylemiştir.

Beni aradı tarihte arkadaşlarım gözaltındaydı. Ben bu konuşmayı, kimseyle paylaşmayacaktım. Türkiye'ye döndüğümde savcılığa gidecektik. Ne zaman bunu Sevilay Hanım'a dinletme gereği duydum.

Öte yandan Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş'le yaptığını söylediği konuşmayı programda dinletmedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 15:50
YORUM EKLE