Seçim gecesi sustu, bu gece coştu!

31 Mart gecesi 12 saat veri akışını kesen Anadolu Ajansı, Ekrem İmamoğlu'nun eleştirilerine anında cevap verdi

Seçim gecesi sustu, bu gece coştu!

31 Mart gecesi veri akışını kesin Anadolu Ajansı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu tarafından bir kez daha eleştirildi. AA, AKP adayı Binali Yıldırım'la birlikte canlı yayına çıkan Ekrem İmamoğlu'nun eleştirilerine anında cevap verdi.

AA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi:

"CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ekrem İmamoğlu, televizyonlarda ortak yayınlanan tartışma programının başından itibaren defalarca Anadolu Ajansının (AA) adını anarak bir kez daha ajansımızı itham etmiş ve hedef göstermiştir.

Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul’da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99’a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sonuçlarını beklemiştir. AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99’a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart’ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki, AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır.

Sayın İmamoğlu’nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YORUM EKLE