Sedat Peker'i çıldırtan fotoğraf

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminin faili olduğunu söylediği Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Saif bin Zayed Al Nahyan ile Roma'da görüştü

Sedat Peker'i çıldırtan fotoğraf

CiddiGazete- 2021 Akdeniz Parlamenter Asamblesi Ödül Töreni için İtalya'nın başkenti Roma'ya giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ikili temaslarda bulundu. İçişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bakanımız sayın Süleyman Soylu, Birleşik Arap Emirlikleri Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Korg. sayın Saif bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi" ifadesi kullanıldı.

"DARBENİN ARKASINDAKİ BAE"

Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Sedat Peker'in iddialarına cevap vermek için 19 Mayıs 2021'de çıktığı TRT Haber canlı yayınında, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin arkasında BAE'nin olduğunu söylemişti.

Programda 15 Temmuz'un faillerini BAE'nin sakladığını kaydeden Soylu, "Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile birlikte 15 Temmuz darbesinin failidir. Bugün Cumhurbaşkanımızı anti-Semitizm ile suçlayanlar, 15 Temmuz'u yapanları ABD'de saklıyorlar, ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri'nde. Bu söylemler için bir sipariş verilmiş, anlaşılmıyor mu? Yalan ve iftira ile Türkiye iktidarını yıpratmak istiyorlar" ifadelerini kullanmıştı. Süleyman Soylu daha önce Devlet Bahçeli için, "MHP'yi CHP'ye metres yaptı", Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için de "Hesap sormazsam namerdim" demişti.

AKİT'İN BAŞLIĞINA SEDAT PEKER'DEN TEPKİ

Süleyman Soylu'nun BAE İçişleri Bakanı'yla görüşmesini Akit Gazetesi, "Sedat Peker'i titreten görüşme" başlığıyla verdi. Sedat Peker'in Akit'e cevabı sert oldu. Peker, "Sizinkilerden birinin bir kadınla beraber olurken vibratörle kendini titrettiği bir video var. Yayınlamamı ister misiniz? (Havlamasını bilmeyen it eve kurt getirirmiş)" dedi.

"SEYRETTİRİRİM"

Sedat Peker, Akit'teki haberle ilgili ikinci paylaşımında ise "Bu haberi yapanlar, eğer blöf yaptığımı düşünüyorsanız haberi yapanın telefonunu bana yollayın. Kendisini arayayım diğer telefondan da videoyu ona seyrettireyim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 11:25
YORUM EKLE