Semih Yalçın'dan 'Taha Akyol' çıkışı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Karar Gazetesi yazarı, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nın idamla yargılanan 13 numaralı sanığı Taha Akyol’a yönelik sert bir açıklamada bulundu

Semih Yalçın'dan 'Taha Akyol' çıkışı

CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Karar Gazetesi yazarı Taha Akyol’a, "Sen sadece çıkarını düşünüyor, Pensilvanya’nın tetikçiliğini yapıyorsun" dedi.

Yalçın, 12 Eylül'deki MHP ve Ülkücü Kuruluşlar davasında idamla yargılanan 13 numaralı sanık Taha Akyol'u "kiralık kalem" olarak niteledi.

Semih Yalçın'ın açıklaması şöyle:

"Taha Akyol Efendi, ön yargılarınla pislediğin köşenden yine partimize ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye hadsiz ve seviyesiz cümlelerle yaptığın saldırıyı nefretle okuduk. Kiralık kaleminden; akıl, fikir, sağduyu ve feraset yerine, buğz ve kin damlıyor.

Milletvekillerini ‘züğürt ağa’ benzetmesiyle aşağılıyorsun. Yine gerçekleri saptırıyor, yine mutadın olan yalan ve iftirayla kamuoyu gündemini kirletiyorsun.

Genel Başkanımızın ‘masa martavalının’ aslını ifşa etmesiyle FETÖ adına duyduğun rahatsızlık kendi adına mı yoksa oğlunun adına mıdır? Merak ediyoruz. Çünkü senin türünden cebin adamlar, sırçalı köşkündeki rahatınızdan taviz vermemek için FETÖ’ye ödün vermeyi yeğliyorsunuz.

Senin Türkiye’nin geleceğiyle ilgili sahte endişelerinse gerçeklerden uzak ve ikiyüzlü bir romantizmden öteye geçmiyor. Senin kalemin sadece FETÖ’nün değirmenine su taşıyor anladın mı Taha Efendi? Sen sadece çıkarını düşünüyor, Pensilvanya’nın tetikçiliğini yapıyorsun.

Bizler, senin ve senin gibi tatlı su aydınlarının takipçisiyiz. MHP’ye ve camiamıza saldırdığında; hak ettiğin cevabı daima, bu şekilde anında vereceğiz.

Senin gibilerin kirli ve çirkin yüzünü, iş birlikçiliğini, eyyamcılığını sık sık yüzlerine vuracağız. Bunu böyle bilesin!

Devlet Bahçeli, Taha Akyol'un oğlu Mustafa Akyol'un 29 Eylül 2012'de İstanbul'da yapılan düğününe katılmıştı.

TAHA AKYOL NE YAZMIŞTI

Taha Akyol, Karar Gazetesi'ndeki “Memleket masası” başlıklı yazısında şu ifadeler yer verdi:

Gerilimi azaltma yolunda mütevazi adımlar bile ümitler yaratabilirdi. İYİ Parti Lideri Meral Akşenerin “memleket masası” teklifi böyle bir adım olabilirdi, olmalıydı. Şöyle diyordu:

“Bir masa etrafında toplanmamız lazım. Bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkede uzun yıllar hizmet etmiş insanlar olarak ortak aklı işletmemiz lazım. Bu sıkıntılı ekonomiden daha sonraki fasılda nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım.”

Akşener’in bu yapıcı önerisini Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu “çok olumlu” buldular, fakat...

İktidardan önce Bahçeli her zamanki öfkeli ve hakaretli üslubuyla karşı çıktı.

İktidardan alternatif bir öneri de gelmedi, asıl iktidar kutuplaştırıcı davranışlardan sakınmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 22:02
YORUM EKLE