Semih Yalçın'dan yeni polemik!

MHP Genel Başkan Yardımcısı, partisinin kurultayına CHP, HDP ve İYİ Parti'yi davet etmediklerini belirterek, "Her üçü de paralel hareket ediyor" dedi

Semih Yalçın'dan yeni polemik!

MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Sadir Durmaz ile Genel Sekreter İsmet Büyükataman, yarın kurultayın yapılacağı ve hazırlıkların devam ettiği Ankara Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu. Yalçın, gazetecilerin, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, "20 yıldır 'devletin başına Devlet gelecek' diyorlar ama MHP'nin başına Recep Tayyip Erdoğan geldi" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanımızın ve MHP'nin şu içinde bulunduğumuz süreçteki dominant rolünü görmezden gelmek şekliyle mütalaa ederiz. MHP'nin özgül ağırlığı farklıdır. Türk siyasetinde oynadığı rolü özellikle de son dönemeçte hep birlikte müşahede ettik. Dolayısıyla bu tip isimlerin ciddiye alınacak tarafı yoktur diye düşünüyorum."

HER ÜÇÜ DE AYNI

Yine Özel'in, "MHP davet etmedi değil, edemedi" ifadelerine de Yalçın, "Edemez durumda değiliz. Biz CHP'yi, HDP'yi ve İP'yi davet etmedik. Her üçü de üçüz bir şekilde aynı paralelde hareket eden siyasi partiler. Milli duruştan ne anladıklarını biz biliyoruz. Dolayısıyla davet etmediğimiz doğrudur. Bunun sinirliliğiyle veya hazımsızlığıyla verilen ifadeleri de pek ciddiye almıyoruz" karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER