Sen niye sabretmiyorsun?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ekonomik buhran yaşıyoruz, milyonlarca genç işsiz, esnaf siftah yapamıyor, emekli geçinemiyor. 'Yoksullukta sabredin' diyorsunuz. Beyefendi sen niye sabretmiyorsun?" dedi

Sen niye sabretmiyorsun?

CiddiGazete- Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nın konuşmasından satır başları şöyle:

ERMENİSTAN-AZERBAYCAN SAVAŞI

Ermenistan, işgal ettiği Azeri topraklarından çıkmalıdır. Rusya'nın öncülüğünde masa kuruldu, Türkiye masada yoktu! Bütün vatandaşlarımızın bunu hafızalarında tutmasını istiyorum.

HATAY’DAKİ ORMAN YANGINLARI

Bir ormanı yakmayı, oradaki canlıları yakmayı hangi vicdan hangi ahlak kabul eder? Ormanı yakanın, bir insanı öldürmekten ne farkı vardır? Kurdu kuşu yakmayı hangi vicdan kabul eder. Ormanı yakan teröristtir, ha bir insanı öldürmüşsün, ha bir ağacı yakmışsın!

ERDOĞAN’IN "SABIR" AÇIKLAMASI

Bir ekonomik buhran yaşıyoruz, milyonlarca gencimiz işsiz, esnaf siftah yapamıyor, emekli geçinemiyor. Devleti yöneten kişi olarak siz ‘yoksullukta sabredin’ diyorsunuz. Beyefendi sen niye sabretmiyorsun? Bir elin yağda bir elin balda. Yazlık, kışlık, uçan sarayların var. Bütün bunların yükünü ‘sabredin’ dediğin vatandaş çekiyor!

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 12:18
YORUM EKLE