'Sen otur işine bak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik, "Çıkmış belediye başkanları diyor ki, Kanal İstanbul buraya uymaz. Sen otur işine bak. Nasıl uyduğunu göreceksin, bütün bunların çalışmalarını gayet iyi yaptık" dedi

'Sen otur işine bak'

CiddiGazete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 100 bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2020 programımız kapsamında ülkemizin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun inşa sürecini başlatıyoruz" dedi.

Erdoğan, "Azami 1 ila 1,5 yıl içerisinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz" diye konuştu.

100 bin konut projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan şu bilgileri verdi:

"Bu konut projeleri, meydanı, camisi, okulu, çarşısı, parkı, yeşil alanı, bina cepheleri ve diğer tüm özellikleriyle geleneksel mahalle kültürümüzü yaşatacak şekilde tasarlanacaktır."

240 AYA VARAN VADELERLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI

Erdoğan, "Yüzde 10 peşinatın ardından kalanın tamamı için aylık 894 TL'den başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanı sağlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "100 bin konutluk bu projenin toplam yatırım bedeli yaklaşık 17 milyar 300 milyon lirayı buluyor" açıklamasını yaptı.

Erdoğan, "100 bin dar gelirli ailemizin kira öder gibi konut sahibi olabilmelerini temin edeceğiz" diye konuştu.

TOKİ'nin konut projeleriyle ilgili, "Orada Kürtler, falanca yerde Türkler yaşıyor demedik. 'Buralarda benim vatandaşım yaşıyor' dedik" ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NA: SEN OTUR İŞİNE BAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En yakın zamanda ihalesini yapmak suretiyle Kanal İstanbul'a başlayacağız" dedi.

Erdoğan, Kanal İstanbul'un boğazı çok ciddi bir felaketten koruma projesi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul'a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki 'Kanal İstanbul, buraya uymaz'. Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin" diye konuştu.

Kanal İstanbul hakkında Erdoğan, "Birileri başlarını okşayan efendilerine diyet borcu ödeyecek diye Türkiye'yi büyütecek bu projeyi rafa kaldırmayız" ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin kentin hem karadaki hem de denizdeki ekolojik denge sistemini değiştirebilecek riskler içerdiğine dikkat çeken bir açıklama yapmıştı. Projeyi "ucube" diye adlandıran İmamoğlu, "Özetle bu proje İstanbul'a bir ihanet projesi bile değildir. Resmen bir cinayet projesidir. İstanbul için gereksiz bir felaket projesidir. Bu proje bittiğinde İstanbul bitmiş olacak" demişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 11:55
YORUM EKLE