Şenocak'tan Kaftancıoğlu'na cevap

Canan Kaftancıoğlu'nun “seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini” sözlerine Bayram Şenocak'tan cevap: "Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir"

Şenocak'tan Kaftancıoğlu'na cevap

CiddiGazete- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, "Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum" sözlerine AKP İl Başkanı Bayram Şenocak'tan, "Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir" cevabı geldi.

Bayram Şenocak, Twitter hesabından paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Seçimle olmazsa bir şekilde”

Milletimiz buna en son yelteneni

15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nden Boğaz’a dökmüştü.

Anlaşılan bünyesine demokrasi fazla gelen CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor.

Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir.

#BizBurdayız

KAFTANCIOĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, dün Halk TV’de katıldığı programda AKP’yi eleştirerek, “Şöyle bir gerçeklik var ki bu korkuları, bu savrulmaları, akılla değil öfkeyle hırsıyla 1 kişinin aklıyla iş yapmaları iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum. Bu ülkede halkın gerçekten gözü açıldı” ifadelerini kullanmıştı.

TEHDİT MESAJLARI ATILDI

Kaftancıoğlu’nun bu açıklamasına sosyal medyada tepki gösteren AKP’ye yakın hesaplarda, “Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde” ifadesi “darbe çağrısı yapıyor” şeklinde yorumlandı, Kaftancıoğlu’na tehdit mesajları da atıldı.

YORUM EKLE