Serok Ahmet'e HDP'li eski Bakan!

2015 yılında, AKP'nin HDP ile ittifak yaparak kurduğu hükümette, Kalkınma Bakanlığı görevini üstlenen Müslüm Doğan da Ahmet Davutoğlu'nun partisinin kurucular kuruluna dahil edildi

Serok Ahmet'e HDP'li eski Bakan!

CiddiGazete

Ahmet Davutoğlu, partisinin 130 kişilik kurucular kurulunu netleştirmeye başladı. Kurucular kurulunda, AKP'lilerin dışında, CHP, HDP ve MHP kökenli isimler yer aldı.

Davutoğlu, son olarak geçen hafta Abant'ta partide kurucu olması istenen isimlerle bir araya geldi.

Kampa katılan isimlere partinin programı, tüzüğü, ismi ve logosu konusunda sunumlar yapıldı.

11 alternatif parti ismi ve logosu üzerinde görüş alındı. Öneriler beş isim üzerinde yoğunlaştı. Önümüzdeki pazartesi günü partinin ismi ve logosu için, salı günü ise kurucular kurulu listesi için son çalışmaların yapılacağı öğrenildi.

HDP'DEN ‘BAKAN' TRANSFERİ

Daha önce AKP'li FETÖ'cülerin de sık sık toplantı yaptığı Abant, Ahmet Davutoğlu ekibinin de ilgi odağı oldu. Abant kampına kamuoyunun yakından tanıdığı HDP'li iki eski ismin katılması dikkati çekti.

2015 yılında AKP ile HDP'nin ortak kurdukları hükümette Kalkınma Bakanlığı yapan HDP'li Müslüm Doğan ile HDP Batman eski milletvekili Mehmet Ali Aslan, Ahmet Davutoğlu tarafından kurucular kuruluna dahil edildi.

Bir dönem Davutoğlu'na danışmanlık yapan yazar Etyen Mahçupyan, Karar Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Best FM'den istifa ederek ayrılan programcı Ufuk Karcı da listede yer aldı.

HASAN POLATKAN’IN YEĞENİ DE VAR

Merhum Başbakan Adnan Menderes kabinesinde Maliye Bakanı olan Hasan Polatkan'ın yeğeni Hasan Serdar Bilir'in de partide kurucu görevi alacağı bildirildi.

LİSTEDE İKİ BÜYÜKELÇİ YER ALACAK

Viyana Büyükelçiliği görevinden ayrılan Ümit Yardım, Varşova Büyükelçiliği yapan YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, CHP'li eski milletvekili ve eski müftü İhsan Özkes, Borsa İstanbul eski Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan da kurucular listesinde yer bulan diğer isimler oldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 14:14
YORUM EKLE