Seval Hanım'ın suçu!

Ülkü Ocakları genel başkanlarından Suat Başaran, CHP heyetinin Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulundu

Seval Hanım'ın suçu!

CiddiGazete- Suat Başaran'ın "Seval Hanım'ın suçu" başlıklı yazısı şöyle:

Sosyal medyaya yansıdığı kadarıyla Kemal Kılıçdaroğlu tehdit edilmiş. Devlet Bey, tehdit edene sahip çıkarken, Seval Hanım, Kılıçdaroğlu’nu arayarak desteklerini sunmuş.

Sonra son günlerin yoğun tartışmalarına sebebiyet veren ziyaret gerçekleşmiş.

-

Bizim gelenek, en azından 12 Eylül’den beri, kanun dışı faaliyetlerde bulunanlarla kamuoyu önünde görüntü vermeyi sevmez. Onları dışlamaz, arkadaşlıklarını bozmaz, ancak harekete bir sıkıntı gelmesini istemediğinden bunu basın önünde açıklamaz.. Kendine farklı bir yol çizen arkadaşlar da bu durumu doğal görür ve anlayışla karşılar...

Devlet Bey’in son çıkışına kadar böyle devam etti.

-

Söz konusu çıkış, hem Devlet Bey’in daha evvelki katı tutumunu bilenler hem de hareketin geleneğine aşina olanlarca bu sebeple yadırgandı.

Seval Hanım sadece Başbuğ’umuzun eşi değil, ülkücü geleneğe de vakıf bir insandır.

Devlet Bey’in açıklamalarının hem bir ülkücü hem de Başbuğ’umuzun eşi olarak onu rahatsız etmesinden doğal bir şey olamaz.

Ve bana göre çok doğru bir tavır geliştirerek, Sayın Kılıçdaroğlu’nu aramış...

-

Şimdi, ülkücü gelenek ve dilimizden düşürmediğimiz ‘Türkeş Çizgisi’ açısından hangi tavır doğrudur?

Elbette Seval Hanım’ın tavrı.

Bırakın rahmetli Başbuğumuzu, on sene evvelinin Devlet Bey’i, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan tehdide sahip çıkan Devlet Bahçeli’yi partiden ihraç ederdi.

Başbuğ’un emrinde görev yapan ve Devlet Bey’i tanıyan hemen herkes bunu teyit edecektir.

-

Gelelim ziyarete.

Çok köklü bir Alevi aileden gelen, bir Ana Muhalefet lideri, yanına Büyükşehir Belediye Başkanı’nı, bize düşman olduğunu açık etmekten çekinmeyen İl Başkanı’nı ve bir ilçe Belediye Başkanı’nı alarak ‘Kahramanmaraş Olayları’nın yıldönümünde Seval Hanım’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kim endişelenmeli bundan? Biz mi, yoksa yıllar yılı merhum Başbuğ’umuzu haksız yere itham eden malum kadro mu?

Neden böyle bir günde, zımnen rahmetli Alparslan Türkeş’in o acı olaylarda bir dahli yoktur mesajı veren ziyaret bu kadar eleştiri konusu oldu.

Alevi kesimle ülkücü hareketin barışması kimleri neden rahatsız ediyor?

Kemal Bey bizim üzerimizden algı oluşturuyormuş.

Böyle bir algı elbette bizim üzerimizden oluşacak başka kimin üzerinden oluşturulacaktı?

Ayrıca, bunun için de en doğru adrestir Seval Hanım.

-

Evet! Seval Hanım çok güzel bir suç işlemiştir; “Türkeş Çizgisine” sahip çıkma suçu..

Bu suçu işlemede onu yalnız bırakmamalıyız.

Şahsen, bu konuda onun suç ortağı olmaktan gurur duyarım.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 21:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert çetin
Mert çetin - 4 ay Önce

Yorumumu yayınlamayacağınızı bilmeme rağmen yazıyorum. Kaftancıoğlu'nun Başbuğun evinde ne işi var acaba. Ülkücüleri çok mu seviyor? Sayın Başaran bir dahaki dönemde Seval hanım ile birlikte CHP den milletvekili adayı olacak anlaşılan.

Adnan KIR
Adnan KIR - 4 ay Önce

Çok doğru ve güzel bir tesbit tebrik ediyorum bu ülkenin birliğe beraberliğe ve ötekelileşmemeye ihtiyacı var Rabbim sizden razı olsun yokluğunuzu göstermesin işinizi gücünüzü rast getirsin

Suat gözütok
Suat gözütok - 4 ay Önce

Tesbitler doğru bu ülkede kardeş lige ihtiyaç var bu ülkenin köklü birpartinin genel baskaninin ziyareti güzel birşey ama bir atasözü derki domuz derisinden post düşmandan dostolmaz İstanbul ilbaskani olan bayanın fikri zikri yasamibeli polistaslat benermeniyim diye pankart taşır İslam'a karşı cekinmede ben domuz eti yiyen birkisiyi acaba ayak kabilerle değil evine evin bahçesinden bille geçirmezdi bahçeli birine sahip çıkmış bu kişi bu ülkede polise jandarmaya kursunmu sikti bukadar iyi niyetli davran miyorsunuz bunlar PKK teroristdir diyamiyor bu ülkeyi gidip diserde şikayet ediyor bunların insanlara yaptığı zulumu netez unutuz bunlar okularda unverstelerde insan ayrımı yapan kürsüden indiren ler deyilmi bunlar ülkücülere katil diyen deyilmi bunlar ilk fırsatta linlerini kusar lar

Yakup Ozdogan
Yakup Ozdogan - 4 ay Önce

Guzel bir tesbit.Bu ulkede iyi ve dogru olana ULKUCU hareket daima sahip cikar.

ENVER GÖKCAY
ENVER GÖKCAY - 4 ay Önce

KALEMINIZE GONLUNUZE SAGLIK BASKANIM. BU VESILE ILE SELAM VE HURMETLERIMI YOLLUYORUM YARADANA EMANETSINIZ.

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 4 ay Önce

Seval hanımın tavrı on numara bir tavırdır.Türkeş kokuyor,asalet kokuyor ve adalet kokuyor.Yürekten destekliyorum.Varolsun...

Mecit özdemir
Mecit özdemir - 4 ay Önce

Alparslan Türkeş in askerleriyiz.
Kimler Başbuğumun kiymetlisini emanetini konuşuyor yargılıyor şaşmamak mümkün değil.metin özkan yıldıray niceleri .siz kimsiniz.bu davaya zerre dahliniz mi oldu.ihanetten başka.

Tarkan Demirdağ
Tarkan Demirdağ - 2 ay Önce

Suat Başkan olabilecek en doğru yorumu yazmış. Ülkücü bakışı budur.