Skandalın savcısı Ensarcı çıktı!

Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan "inek hırsızı" Osman Sarıgün’ün "terör" suçundan yakalanmasını ve sonra "serbest bırakılmasını" isteyen savcının Ensar şubesinin eski başkanı olduğu ortaya çıktı

Skandalın savcısı Ensarcı çıktı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara Çubuk'taki saldırıya ilişkin soruşturmada, skandal niteliğinde bir belge ortaya çıktı. Şehit cenazesi sırasında gerçekleşen linç girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı belirlenen Osman Sarıgün'ün yakalanması için hazırlanan müzekkere, savcılığın olaya karşı tutumunu da gözler önüne serdi.

ENSAR'IN ESKİ ŞUBE BAŞKANIYDI

Çubuk Cumhuriyet Savcısı, olaydan bir gün sonra yumrukçu Sarıgün hakkında “yakalama müzekkeresi” düzenledi. Savcının yazısında Sarıgün'ün, "terör örgütü üyeliği" suçundan yakalanıp ifadesinin alınması ve serbest bırakılması istendi.

AVUKATLIKTAN SAVCILIĞA GEÇTİ

Savcının, Sarıgün'ün, henüz olayın detayları netleşmeden serbest bırakılması yönünde talimat vermesi dikkat çekti. "Terör" suçundan gözaltına alınan Sarıgün, "Kamu görevlisine hakaret, kamu görevlisini yaralama ve halkı suç işlemeye tahrik" suçlarından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Çubuk Cumhuriyet Savcısı, Ensar Vakfı Ankara Şube Başkanı iken avukatlıktan savcılığa geçmişti.

YORUM EKLE