Soçi'deki zirvede neler oluyor?

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi hakkında açıklama yaptı. Putin, "Görüşmelerimiz her zaman sorunsuz geçmiyor" dedi

Soçi'deki zirvede neler oluyor?

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin Rusya'nın Soçi kentindeki temasları başladı. Putin'in karantina sonrasındaki ilk resmi görüşmesinde Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı basına açık bölümde kısa açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Özellikle şuna inanıyorum, bizim Türkiye-Rusya ilişkilerinde her geçen gün çok daha güçlenerek devam etmemizde çok büyük faydalar var. Suriye ile ilişkili birlikte attığımız adımlar büyük önem arz ediyor. Oranın da barışı yine Türkiye ve Rusya ilişkilerine bağlı" dedi.

PUTİN: GÖRÜŞMELERİMİZ KİMİ ZAMAN ZOR GEÇİYOR

Rusya Devlet Başkanı Putin ise görüşmenin basına açık bölümünde, "Türkiye ile görüşmelerimiz kimi zaman zor geçiyor, ancak her zaman pozitif bir sonuçla bitiyor, uzlaşı bulmayı öğrendik. Avrupa doğalgaz pazarında sallantılı bir dönemden geçiliyor, ancak Türkiye, TürkAkım'ın devreye girmesi ardından kendini güvende hissediyor. Rusya ve Türkiye, pandemiden kaynaklanan ticaret kaybını telafi etmekle sınırlı kalmadı, ticaret hacmini büyüttüler de" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 21:03
YORUM EKLE