Sosyal medyaya yasak yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni doğum yapan kızıyla ilgili çirkin sosyal medya paylaşımına büyük tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" dedi

Sosyal medyaya yasak yolda

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin genişletilmiş il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, AB’nin zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarının bugünden itibaren kaldırılmasının tavsiye edildiği listede Türkiye’ye yer verilmemesine tepki gösterdi. “Türkiye salgın dönemini başarıyla geçiren bir ülke olarak dünyada takdirle izlenmektedir” diyen Erdoğan, “Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye’ye yönelik kısıtlama politikaları izlemesi sağlık değil siyasi sebeplerdir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

- Türkiye salgın dönemini başarıyla geçiren bir ülke olarak dünyada takdirler izlenmektedir.

- Tamam olarak kısalttığımız temizlik maske mesafe kurallarına daha sıkı riayet ederek başarımızı taçlandıracağız.

“SAĞLIK DEĞİL, SİYASİ SEBEP”

- Ortada bu açık başarıya rağmen Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye’ye yönelik kısıtlama politikaları izlemesi sağlık değil siyasi sebeplerdir.

- Haziran ile ilgili ilk veriler ümit verici. Temmuzla birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.

- AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderiyle bütünleşmiştir. AK Parti umudun adı olmuştur.

- Klasik medya sosyal medya elbette önemlidir ama bunların hiçbir yüz yüze iletişimin yerini tutamaz.

- Salgın döneminde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların, Türkiye’nin duruşunu sorgulama hakkı yoktur.

- Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız.

- Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu.

- Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı.

- Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı.

- Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.

- Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ GELİYOR

- Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır.

- Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Bir an önce parlamentomuza getirip tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.

- Kanunların suç saydığı her konuda hak arama ve önleme yolları açık olmalıdır.

- ABD’lisi, Avrupalısı, Çinlisi bu imkana sahipken 83 milyonluk Türk vatandaşının sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz.

- Bu konuda kapsamlı bir hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorlarsa yapmakta kararlıyız.

- Düzenleme tamamlandığında, erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir.

- Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 14:49
YORUM EKLE