banner445

Süleyman Soylu'dan tuhaf açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünkü seçime ilişkin, “Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İstanbul'un valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu” dedi

Süleyman Soylu'dan tuhaf açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin olarak, "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz, aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84