'T.C.' tekrar sökülecek mi?

Kadir Topbaş zamanında AKP'nin politikalarına uygun olması için devlet kurumlarının başından kaldırılan "T.C." ifadesi, İmamoğlu ile birlikte İBB'ye tekrar döndü. CHP'li başkanın mazbatası iptal edilince, "T.C." ifadesi de merak edilmeye başlandı

'T.C.' tekrar sökülecek mi?

CİDDİGAZETE

İçişleri Bakanlığı'ndan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulunun dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yeniden yapılmasına karar verdiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, yapılacak seçim sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 46'ncı maddesi gereğince İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği kaydedildi.

YSK'nın kararının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bu adamayla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tabelasına geçen hafta tekrar eklenen "T.C." ibaresi akıllara geldi.

Özellikle çözüm sürecinde hızlı bir şekilde devlet kurumlarının tabelalarından silinen "Türkiye Cumhuriyeti" ifadesi, 31 Mart'tan sonra CHP, MHP ve İYİ Parti'nin kazandığı belediyelerle tekrar tabelalarda yerini almaya başlamıştı.

Ekrem İmamoğlu da belediyenin tabelasına "T.C." ibaresini ekleten başkanlar arasında yer almıştı. Ali Yerlikaya'nın tekrar "T.C."yi kaldırıp kaldırmayacağı merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 19:14
YORUM EKLE