Tecavüzcü katille ilgili MHP'den açıklama

Aydın'da 92 yaşındaki kadına tecavüz edip öldüren Aytu Çetin'le ilgili il başkanı Haluk Alıcık açıklama yaptı

Tecavüzcü katille ilgili MHP'den açıklama

CiddiGazete- MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Aydın'da 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'ya tecavüz edip öldüren 23 yaşındaki Aytu Çetin hakkında açıklama yaptı. Haluk Alıcık, Aytu Çetin'in partileriyle bir ilişkisi olmadığını söyledi.

ALICIK: MESNETSİZ İTHAMLAR

"Failin en ağır cezaya çarptırılmasının insanlık onurunun gereği olduğunu" söyleyen Alıcık, "Katilin gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi üzerinden sosyal medyada camiamıza, partimize yönelik mesnetsiz ithamlar olmuştur" ifadelerini kullandı.

Alıcık, şöyle devam etti:

Katilin Milliyetçi Hareket Partisi Sultanhisar ilçe teşkilatımızla ve Sultanhisar Ülkü Ocaklarımız ile hiçbir bağı yoktur, olamaz. Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmiştir.

Konuyu yakından takip etmekteyiz. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kasteden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır.

Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir.

Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti bütün kalbimizle ve hissiyatımızla lanetliyoruz. Cennet Aydın kentimizde katledilen merhumeye Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Sultanhisar İlçe Başkanı Tolga Burhaniye de şunları kaydetti:

Uğruna şehitler verdiğimiz kutlu davamızın en büyük değeri ahlaktır.

Ahlak üzere hayat sürmeyen bizden değildir. Herkesin ulaşabildiği yüzük, rozet, dövme ve benzeri kullanarak suç işleyenler üzerinden sosyal medya üzerinden camiamızı işaret etme gayretleri boşuna çıkmıştır.

Üstat Neşet Ertaş'ın ifadesi ile "Kadın insandır, erkek insanoğlu." Kadın ve şiddet kelimelerinin yan yana gelmediği günlerin yaşanması dileğimizdir.

Beş Eylül Mahallesi'nde 5 Mart'ta yalnız yaşayan 92 yaşındaki Hanım Pınarlı, tecavüz edilip boğularak öldürülmüş, olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan Aytu Çetin tutuklanmıştı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'DÖVMELİ FOTOĞRAFA' SORUŞTURMA

İçişleri Bakanlığı da olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için, bakan onayı ile bir mülkiye müfettişi ve bir polis başmüfettişi görevlendirilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 23:01
YORUM EKLE