Tivnikli’den ‘yat ziyareti’ açıklaması

Kılıçdaroğlu'nun yat ziyaretine ilişkin Ebubekir Tivnikli'den açıklama geldi. Tivnikli, taziye ziyaretinden ibaret olan olayın Abdullah Gül ile ilgisi olmadığını söyledi

Tivnikli’den ‘yat ziyareti’ açıklaması

Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel bir yatta 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile gizli görüşme gerçekleştirdiğini iddia etmiş ve güvenlik kameralarına ait görüntü fotoğraflarını paylaşmıştı. Ziyaret hakkında Tivnikli ailesinden bir açıklama geldi.

Ebubekir Tivnikli sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı açıklamasında söz konusu olayın bir başsağlığı ziyaretinden ibaret olduğunu duyurdu. Tivnikli’nin açıklaması şöyle:

“Bir ulusal gazetede bugün (10.05.2019) Mahmut Övür imzasıyla yayımlanan köşe yazısına istinaden bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur;

Babam Abdullah Tivnikli Kasım 2018'te vefat etmişti. Kamuoyunun da çok yakından takip ettiği üzere merhum babamın cenazesine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerimiz bizzat katılmışlardı. Daha sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da taziye ziyaret talebi bizlere ulaşmıştır. Araya 31 Mart yerel seçimlerinin yoğunluğunun girmesi nedeniyle taziye ziyareti ancak 2 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti. Sayın Kılıçdaroğlu'na bu taziye ziyaretinde Sayın Gürsel Tekin, danışmanı ve üç yakın koruması eşlik etmiştir.

Bu görüşme geleneklerimiz doğrultusunda bir taziye ziyaretinden ibaret olup köşe yazarının bahsettiği şekilde bir gizlilik söz konusu değildir. Ayrıcı yazıda iddia edildiği gibi 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün bu görüşme ile hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Gül'ün bu görüşmede bulunması söz konusu değildir. Tamamen taziye amacı taşıyan bu görüşmeyle ilgili yapılan maksatlı yorumlar spekülasyondan ibarettir. Son derece insani bir amaçla gerçekleşen bu ziyarete yapılan yakıştırmalar hayal mahsulüdür. Gerçek dışıdır.

Tivnikli ailesi 7 binden fazla vatandaşımıza istihdam sağlayan ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için durmaksızın çalışan ve yeni yatırımlar yapan bir ailedir. Ailemizin spekülatif siyasi oluşumlarla bir ilgisinin bulunması düşünülemez. Kamuoyunun yanlış bilgilendirmesine neden olan bu mesnetsiz iddialara yer veren köşe yazarı hakkında yasal başvuru hakkımız mahfuzdur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yakın arkadaşları Abdullah Tivnikli'nin tabutunu beraber omuzlamıştı.

Abdullah Tivnikli'nin cenazesine çok sayıda AKP'li siyasetçi katılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 17:55
YORUM EKLE