Trabzon’a küfreden CHP’li istifa etti

Sosyal medyada Trabzon hakkında küfürlü mesaj paylaşan CHP Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç, partisinden istifa etti

Trabzon’a küfreden CHP’li istifa etti

CiddiGazete- CHP Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç, 25 Ekim’de oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi Twitter hesabından “Yıkılsın Trabzon enkazını göreyim, sana şehir diyenin ...” şeklinde küfürlü bir mesaj paylaşmıştı.

Bu mesajın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kılınç hakkında ‘halkın bir kesimini bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak’ suçundan soruşturma başlatılmıştı. CHP Isparta İl yönetimi de İlayda Kılınç’ı kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmişti.

İlayda Kılınç, bu hafta toplanması beklenen disiplin kurulunun kararını beklemeden e-Devlet üzerinden partisinden istifa etti. Bu nedenle Kılınç hakkındaki disiplin süreci askıya alındı.

Hürriyet’in aktardığına göre, konuyla ilgili bilgi veren CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, “Kesin ihraç talebiyle disipline sevk ettiğimiz İlayda Kılınç, disiplin sürecinden önce e-Devlet aracılığıyla partimizden istifa etmiştir. Bu nedenle disiplin süreci şu anda askıya alınmış durumdadır. Eğer kendisi tekrar partimize üye olursa disiplin süreci kaldığı yerden devam edecek ve ihraç edilecektir. Kendisinin şu anda partimizle bir ilişiği bulunmamaktadır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 15:52
YORUM EKLE