TRT'den 'Necmettin Erbakan' atağı!

Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz, Saadet Partisi eski Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan hakkında TRT'nin dizi çekimlere başladığını duyurdu

TRT'den 'Necmettin Erbakan' atağı!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinin yankıları sürüyor. Söz konusu ziyaret, "AKP ile Saadet Partisi yakınlaşıyor mu" sorularına neden olmuştu.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Cumhur İttifakı'yla ilgili yeşil ışık yakarken, bir atak da TRT'den geldi. AKP'nin kontrolündeki TRT, vefatından 10 yıl sonra Necmettin Erbakan'ı hatırladı ve dizi çekimlerine başladı.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete yazarı Adnan Oksüz, bugünkü yazısında TRT'de, Milli Görüş’ün lideri, Saadet Partisinin eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkında dizi çekimlerinin başladığını duyurdu.

"Bakalım, TRT’nin Erbakan Hoca hakkındaki dizisi nasıl bir program olacak" diyen Öksüz, "Ben de merak içindeyim..." ifadelerini kullandı.

Adnan Öksüz'ün yazısı şöyle:

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Millî Görüş Lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkında bir dizi program hazırlıyor.

Dizinin çekimlerine başlandı ve devam ediyor.

Bazı ünlü köşe yazarları ile seri röportajlar sürüyor...

Hatırlayacaksınız, TRT, 1991 yılında, Uğur Dündar’ın sunumuyla, "İşte Hayatınız" isimli programda Erbakan Hocayı ekranlarında ağırlamıştı.

2010 yılında, yeniden Uğur Dündar'ın programına katıldığında 1991’de yayımlanan "İşte Hayatınız" programından şu şekilde bahsetti, Erbakan Hoca;

"Sizinle yıllarca önce tekrar bir röportaj yapmıştık. İşte Hayatınız... Bu Türkiye sathında çok yaygın ve meşhur bir röportajdır. Bu röportajı yaptık, arkadan başbakan olduk..."

Millî Görüş Lideri, Uğur Dündar'ın, "Tekrar başbakan olma iddianız mı var?" sorusuna ise şöyle cevap vermişti:

"İddia değil, zarureti görüyoruz. Bu zaruretten dolayı, başbakanlığın yolu buradan geçtiği için buraya geldik. İnşallah bu röportaj da yeni başbakanlığın kapısını açacaktır latifesiyle söze başlamak istiyorum..."

-

Bakalım, TRT’nin Erbakan Hoca hakkındaki dizisi nasıl bir program olacak.

Ben de merak içindeyim...

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 16:00
YORUM EKLE