TRT yönetimi aynı gün hastalandı!

AKP'lilerin milli bayramlardaki toplu hastalanmalarının bir örneği de Meclis KİT Komisyonu'nda yaşandı. TRT'nin denetim raporu görüşürken TRT Yönetim Kurulu Üyeleri "Hastayız" diyerek Meclis'e gelmediler

TRT yönetimi aynı gün hastalandı!

CiddiGazete- Meclis KİT Komisyonu'nda TRT'nin denetim raporu görüşmelerinde "hastalık" tartışması yaşandı. Komisyon üyesi CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, toplantıya sadece 3 üyenin gelmesini eleştirdi, tartışmalar üzerine toplantıya ara verildi. Aradan sonra Yönetim Kurulu Başkanı da Meclis'e gelince görüşmelere devam edildi.

Atila Sertel, "Şu anda yönetim kurulundan üç kişi var. TRT, kendi kurumunda bile toplantıyı 5 kişi olmadan yapamaz. Nerede bu Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri?" dedi. TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, "Yönetim Kurulu Başkanımız yolda, 5 dakikaya geliyor" deyince toplantıya ara verildi.

HEPSİ HASTALANMIŞ

Daha sonra Sertel, kendisine ulaşan "mazeret dilekçelerini" açıkladı. Sertel, "TRT Yönetim Kurulu üyelerinden Meryem Atlas Çetin aniden hastalanmış ve rapor almış. Hilal Kaplan da aynı gün hastalanmış, o da rapor almış. Atakan Yılmaz 'Sağlık nedenlerimden dolayı' katılamadığını bildirmiş, o da hasta ve istirahat almış. Hasan Öymez, Genel Müdür Yardımcısı, o da 'Ani gelişen bir rahatsızlığım nedeniyle katılamıyorum' diyor. Dört kişi de aynı gün hastalanıyor" dedi.

3 AYDA BİR TOPLANTIYA 27 BİN LİRA!

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen "mevsimsel" diye yorum yaparken Atila Sertel, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Bilgin'in de konuşmacı olarak katılacağı program nedeniyle Meclis'e gelemediğini belirterek, "Kendisine teşekkür ediyorum, hiç olmazsa o aniden hastalanmamış" dedi.

Sertel, Meclis'e gelmeyen üyelerin aldıkları maaşa da dikkat çekerek, "Yönetim kurulu toplantıları üç ayda bir oluyor ve bu arkadaşlar da 2021 yılı için baktığımızda toplantı başına değil, ayda 9 bin lira alıyorlar ve toplamda üç ayda bir toplanıyorlar, 2021 yılı itibarıyla 27 bin lirayı ceplerine koyuyorlar ama böyle önemli bir toplantıya gelince, hepsi birden hastalanıp rapor alıyor" diye eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 16:16
YORUM EKLE