Trump sözünü dinletemedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuyla ilgili ABD Başkanı'nın talimatlarına yanındakilerin uymadığını söyledi!

Trump sözünü dinletemedi!

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kapanış konuşmasını yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Milletimize doğruları göstermezsek yalan ve iftira dalgaları her tarafı meşgul ediyor. Fitne bayağı egemen ve fitnenin egemen olduğu yerden de ne bereket ne de hayır çıkar. Yapmamız gereken işimize bakmak.

AK Parti’ye saldıranların gayesi yerine bir başka partiye ikame etmek değil temsil ettiği değerleri tümden yıkmaktır. İçinden geçtiğimiz dönemin gerçeği şudur ki AK Parti ne kadar güçlü olursa Türkiye de o kadar güçlü olur.

İçinden geçtiğimiz dönemin gerçeği şudur, AK Parti ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlüdür. Buna karşılık, AK Parti'nin zayıflaması demek Allah göstermesin, Türkiye'nin savunmasının zayıflaması demektir.

Sizlerden attığınız her adımı bilinçle örtüp tartmanızı istiyorum.

Biz sıradan bir parti değiliz bu hareket bir davadır bizler dava arkadaşları olarak bir aradayız.

Neyi değiştiriyorsun? Bu millet yüzde 51 buçukla bu yeni sistemi onaylamış.

Bu seçimlerin en çok tartışılan yerleri Ankara ve İstanbul'du.

Cumhur İttifakı İstanbul'da da Ankara'da da belediye meclisini açık ara yönetiyor. Bunu gündemde tutmamız gerekiyor.

Ortada asla bir başarısızlık telafi edilemeyecek bir yıkım olmadığını önce kendimize sonra da milletimize anlatacağız. Türkiye gelecek yarım asrın belirleyicisi olacak. Eski Türkiye’yi diledikleri gibi hırpalamayı alışkanlık haline getirenler hala aynı hevesteler. Saldırılar milletimizi yıkamadı ama yordu. Ne vesayetçilere, ne terör örgütlerine eyvallah etmedik.

Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vaktidir.

Birileri sürekli yalanları ile bu iklimi zehirlemeye çalışsa da kendilerini mecbur kalmadıkça muhatap almadık, almayacağız.

Saldırılara en büyük cevabın icraatlarımız olduğunu biliyoruz.

Birileri çıkmış televizyonlarda neymiş ‘Güvenli bölgeyi ABD kendisi planlamış, güvenli bölge olayının Erdoğan ile bir ilgisi yokmuş’ diyorlar. Bunlar geçmişi okumaktan aciz insanlar. Bunlara da televizyonda bu imkanı veriyorlar. Bir kere sayın Obama döneminde nerelerin güvenli bölge olabileceğini söyleyen şahsım.

Ne yazık ki PKK PYD, YPG gibi terör örgütleri buralarda cirit atıyorlar. Trump Fırat'ın doğusundan çekilmeyi gündeme getirdi ama yanındakiler talimata uymuş değil.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 12:25
YORUM EKLE